Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Hogy alakult volna az F1 az...

Hogy alakult volna az F1 az ezredforduló utáni években, ha a pletykáknak megfelelően összeállt volna az Alonso - Mansell páros a Minardinál 2001-ben?

Figyelt kérdés

[link]


Mansell akkor már öt éve nem versenyzett az F1-ben és kifejezetten túlkoros vol. Ennek ellenére földbe döngölhette volna Alonsót? Vagy nyújthatott volna legalább olyan teljesítményt, ami mellett Alonsóé középszerűnek tűnt volna és nem kapodtak volna utána a nagycsapatok?


Mansellnek jó teljesítménnyel lett volna esélye/kedve egyáltalán a következő evekben nagyobb csapatban versenyezni?


aug. 25. 08:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én kizártnak tartom, maradandót alkotott volna több év kihagyás után. Ő igazából már 92-ben visszavonult. 94-ben Senna balesete miatt szezon közben volt egy kis pilóta vándorlás és ő csak ennek következtében került vissza a mezőnyben néhány futam erejéig. 95-ben összesen 2 versenyen szerepelt, ahol Hakkinen mindkét alkalommal legyőzte őt. A McLaren fel is bontotta vele utána a szerződést a 2. versenye után, és már akkor sem igazolta le őt egy kisebb csapat sem. Na most 5-6 évvel ezek után közel 50 évesen úgy, hogy az utolsó teljes szezonja 9 évvel ezelőtt volt én nem tudom elképzelni, hogy bármi olyan maradandót tudott volna alkotni ami befolyásolta volna Alonso későbbi nagyobb csapatba kerülését. Azt meg végképp kizártnak tartom, hogy olyan teljesítményt nyújtott volna a Minardiba, hogy 1-2 év múlva egy nagyobb csapatnál szóba kerüljön a neve. Szerintem nem véletlen az, hogy nem tért vissza.
aug. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

#1-es leírta. Mansell egyszer visszatért, de már nem tudott maradandót alkotni.

Azt már csak zárójelben teszem hozzá, hogy persze derék pilóta volt a jó öreg Nigel, de azért mégsem egy félisten. Egy sokszor visszasírt, izgalmas és kemény korszakban képviselte az országát, és így a brit közvélemény és média, szereti a versenyzői kvalitásait kicsit felfelé kerekíteni, Sennához és Prosthoz minél közelebb helyezni.

aug. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz megmondani, egyénileg mindketten nagyon jó versenyzők voltak, de amilyen gyenge volt a Minardi, jelentősebb eredményt szerintem akkor se tudott volna elérni a csapat, Mansell pedig így megmenekült a “kiöregedett kudarctól”! Mansell ‘92 világbajnoka, és akkor 9 évvel később úgy tért volna vissza, hogy egy sz#r kocsi révén csak a mezőny végén kullog... jobb ez, hogy így alakult! Ok, hogy Alonso meg kétszeres világbajnok, de Ő akkor 2001-ben a Minardival újoncként volt a mezőny végén, karrierje során onnét kapaszkodott fel a csúcsra, Mansell esetében viszont ez pont fordítva lett volna!
aug. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!