Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » A magyarok miért esnek hasra...

A magyarok miért esnek hasra annyira az olimpiai érmeseiktől?

Figyelt kérdés

A Szigeten beszéltem egy csomó külföldivel, becsülik az érmeseiket, de nem tartják többre őket maguknál és röhejesnek tartják, hogy a magyar érmesek 35. éves koruktól kvázi nyugdíjba mehetnek állami nyugdíjon (életjáradékon). Az érem mellé járó jutalom összegén pedig hitetlenkedtek, főleg annak fényében, hogy mennyi a magyar átlagfizetés.

A magyarokban miért van ez a szubmisszív rajongás az olimpiai “hősök” iránt, akik “minden pénzt megérdemelnek”?



aug. 17. 16:02
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
86%
Ez a hasra esés, is csak az olimpia előtt és után 2-3 hónapig tart. Mert amúgy meg két olimpia között, az még hagyján, hogy elfelejtik az olimpikonok nevét. De magasról letolják magukat a sportágakat is, mint például kalapácsvetés, vízilabda, öttusa, úszás ...stb. Amikor olimpiai lázban ég a világ, akkor aktuálisan hű meg ha mennyi mindenkit érdekel akár a rúdugrás és az akadályfutás is, vége az olimpiának aztán utána le sem sz*rják.
aug. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

10:


Én sem az életjáradékot kifogásolom önmagában, hanem annak kumulált jellegét (ahány érem, annyiszor jár), felülről nyitott jellegét (nincs felső határ 2019 óta) és azt, hogy már 35. éves kortól jár. Miért nem csak idős kortól, mint mindenki másnak a nyugdíj? Kapják meg az átlagnyugdíj kb. 2x-esét, hogy egyetlen magyar olimpiai érmes se éhezzen idős korában.


Az egyszeri juttatás kapcsán sem annak a léte, hanem a mértéke a véleményes. Nettó 55 millió Ft az ma Mo-on közel 13 évnyi mediánjövedelemnek felel meg. Ez az átlagpolgár súlyos lenézése az állam részéről azt gondolom. Ez egy perverz aránytalanság, amit csak egy komplexusos társadalom torkán lehet ilyen könnyen lenyomni.

aug. 18. 18:22
 13/17 anonim ***** válasza:
56%

Annyi ingyenélő szarházi van ebben az országban, nagyságrenddel jobban kitömve, hogy nem tudom felhúzni magam az olimpikonok díjazásán és életjáradékán.

A rám eső költség olimpiánként egy mozijegy ára sincs, ennyi szórakozást bőven megkapok abban a két hétben. A szövetségek évközi támogatása ennek sokszorosa, amit javarészt még el is lopnak. Nehogy már a főszereplők teljesítményalapú díjazása legyen a probléma.

aug. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Hihetetlen, hogy ebben az országban még mindig működik az a módszer, hogy “nézd, ők még többet kapnak, akkor miért pont nekem ne járna”, valamint hogy “oszd le tízmillióval, úgy már nem is olyan sok, ugye”? 😅


Nem csoda, hogy az itt a piros hol a piros játék is mennyi ideig tudott menni itt a piacokon.

aug. 29. 13:35
 15/17 anonim ***** válasza:
45%
Mert komplexusosak, semmi nem történik a nyomorult kis életükben, és ebben látok egy kis menekülést hogy rajonganak azért aki érmet szerez… Elképesztően nevetséges nézni kívülről
aug. 30. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Vagy pont leszarják hogy hány forint hány fillért osztanak ki a nevükben arra az egy dologra, amit pont néznek is a szabadidejükben


Nehéz elhinni, hogy zavar a folyamatos nagyüzemi lopás, de nem zavar a sportolóknak kiosztott pár morzsa? Pedig így van

aug. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Jaj de le lett pontozva

Eleve minek van versenysport?!

Mi értelme van annak hogy az első helyezés 5 század másodpercen múlik baszki… ott nem az első volt a jobb, csak szerencse….


Mi értelme van annak hogy úszásban már le kell menni 50 mp alá 100 akármin.


Még az esztétikai sportoknak van is értelme, de pl az úszás? Azon mi a faszt néznek az emberek??!


És ezért kap valaki 55 millió forintot majd 35 éves kora után a lábát nem kell mozdítania…. Mert leuszott 100 métert háton…. Nevetséges komolyan

Ez kinek jó? Max neki hogy elmondhatja hogy “olimpiai bajnok” vagyok, mert úsztam 100 métert.


Úszásban is nevetséges, hogy már van vagy 30 versenyszám hogy annál is több kitartott legyen….

Miért nincs egyből akkor már csak az uszasnemekbol 50, 100, 150, 200, 250, 300, 400 futam

És akkor lehetne még több “olimpiai bajnok” meg több kitartott….


Ez a csóró balkáni szar ország, ami az egyik legszarabb a földön, ahol nincs kórházi ellátás úgy nyalja a segget annak aki nyer egy érmet mintha feltalálta volna a rak ellenszerét és hozzabaxnak 55 meg 40 millió forintot…. Undorító, nevetséges

Majd az adózók pénzéből életük végéig havi nagyon sokat….

Csak azért hogy jaj de jó most magyarnak lenni 🤣🤣🤣 komolyan az olimpiai alatt úgy fel szokott menni a pumpa hogy hányni tudnék.


Meg legyen még EB meg VB is persze. NEVETSÉGES.


Sportoljon aki akar de közben húzzon e dolgozni.


Kva gazdag országok mint pl Norvégia egy forintot nem adnak az eremert, ez a híg fos szegény ország meg 55!!!!!! Milliót.

Undorító, hányinger

aug. 31. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!