Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Miért olyan gyors a magyar...

Miért olyan gyors a magyar himnusz az olimpián?

Figyelt kérdés

aug. 11. 22:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

Gondolom, hogy gyorsabban vége legyen, mert amúgy nagyon hosszú.

Egyébként úgy tudom, eredetileg is egy kicsit lendületesebb volt, mint ahogy ma általában előadják.

aug. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%
Mindegyik gyorsra van daráltatva, bele kell férnie abba a 2-3 percbe.
aug. 12. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%
Hát nem tudom... nálam ez még mindig egy lassú gyászinduló.
aug. 12. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Van egy nagyon rövid időkeret amibe bele kell férnie egy nótának.

Ha tisztességesen végighúznák mindet, akkor soha nem lenne vége a mű shown-nak. De ahol csak 1-1 számnak van díjátadója mint pl a MTB országúti biciklinek, ott simán végignyúzhatnák rendesen is, bőven volna rá idő.

Atlétikánál viszont kizárt.


Az a haranghúzás tetszett, de én a díjátadóhoz kötöttem volna.

aug. 12. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
16%
Hamarabb túl legyenek a sportolóink a csúfos vereségen.
aug. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
25%
Ez amolyan finom célzás hogy ideje lenne lecserélnünk a jelenlegi Himnuszt valami "indulósabb" darabra. Persze a szöveggel együtt mert ez az imádkozós, siránkozós versike depresszióba kergeti a sportolóinkat, ahelyett hogy feldobná őket.
aug. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
26%
Ha ennyire fontos nekik, hogy 2 perc helyett csak másfél perc menjen el a himnuszra, akkor inkább be se kéne játszani. Mert jelen formában a himnuszok meggyalázása, ami a sportversenyeken megy.
aug. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
(egyébként nem csak a magyar himnuszt érinti a dolog, jó néhány ország himnuszáról felnőtt fejjel tudtam meg, hogy eredeti változatában közel sem az a pörgős pattogós induló, mint ami a tévés sportközvetítéseken szólt)
aug. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Azért a Schumacher induló az F1 végén mindig tisztességesen végig volt játszva a német himnusz után.


Tényleg tök fölösleges a himnuszosdi, amíg le nem tudják és nem mondják rá, hogy innentől kezdve nem vizsgálják tovább doppingos volt-e valaki vagy sem, na akkor kellene hozzájukvágni. Addig csak feltételezett győztesről beszélhetünk, és elveszik, megfosztják a tisztességesek elől a himnuszlejátszás ősi jogát.

aug. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve, hogy a sportévkönyvipart is lenullázzák, elhitelelenítik, leselejteztetik már azelőtt, hogy megjelenne.
aug. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!