Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az olimpián miért nem indulhat...

Az olimpián miért nem indulhatnak orosz versenyzők orosz zászló és himnusz alatt?

Figyelt kérdés

Meg merem kockáztatni, hogy egy francia sportolónak is annyi köze van a háborúhoz, mint egy orosz sportolónak.

És Oroszország az orosz himnusz sem egyenlő az éppen hatalmon lévő elnyomó rezsimmel, ahogy Magyarország, a magyar Himnusz sem egyenlő a Fidesszel.

Ez nem szimpla származás alapján való diszkriminálás?


aug. 2. 09:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
61%
Nem, mert részt vehetnek az olimpián, csak azt az államot nem képviselhetik, amely állam éppen irtóhadjáratot folytat a szomszédja ellen.
aug. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
27%

A gondolatod ott bukik, hogy az orosz sportolók indulhatnak az olimpián.


Ellenben az Orosz Olimpiai Szövetség el van tiltva attól, hogy Oroszországot képviselje. Ilyen már történt korábban.


Biztosan nem fog tetszeni a válaszom, vitázni fogsz vele, de ez a válasz a kérdésedre.

aug. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Részt vehetnek, de mint a kérdésben is olvasható, nem a saját zászlójuk alatt nem a saját himnuszuk alatt.

Az állam indított háborút Ukrajna ellen, vagy az államot uraló zsarnok diktátor? Oroszország egészét elítélni az miatt amit pár zsarnok csinál, miben másabb, mint az összes cigányt elítélni csak azért, mert van egy-kettő amelyik megkésel ha nem adod Neki a telefonodat?

Nem az orosz sportolók indítottak háborút, nem az orosz emberek könyörögtek Putyinnak, hogy ugyan máááár, támadjunk meg valakit, hanem pár nagy tőkés orosz üzletember meg tábornok.

Oroszország erről nem tehet, ahogy Magyarország sem tehet arról amit a Fidesz csinál. Vagy Te például Magadat hibásnak érzed azokért a dolgokért amiket a Fidesz csinál?

aug. 2. 09:29
 4/18 anonim ***** válasza:
9%
Mert a jelenleg alkalmazott fajelméletben az oroszok állnak a rangsor legalján.
aug. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
37%

Már Tokióban sem indultak saját zászló alatt, akkor hivatalosan azért, mert államilag támogatott a dopping. ("Nyilván" pl. Kínában nincs ilyen... szóval vicc.)


Amúgy anéhány orosz és fehérorosz sportoló semleges zászló alatt most is indult. PL. Medvegyev is ott volt (csak kiesett már). De közel sem annyian, mint szoktak.

[link]

aug. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Tudom, olvastam ezeket, de mint a kérdésben is írtam, orosz zászló és orosz himnusz alatt nem indulhatnak. Vagyis kb meg kell tagadniuk a származásukat az induláshoz. De ez már a sakkvilágbajnokságon is így volt, akkor is feltettem egy kérdést körülbelül pont ugyanígy. Ott is csak FIDE zászló alatt versenyezhettek.
aug. 2. 09:43
 7/18 anonim ***** válasza:
84%

"Oroszország egészét elítélni az miatt amit pár zsarnok csinál, miben másabb, mint az összes cigányt elítélni csak azért, mert van egy-kettő amelyik megkésel ha nem adod Neki a telefonodat?"

. Kb. mindenben.


Az orosz állam évek óta a sportot használja propaganda célokra.

Putyint megválasztotta a többség. Lehet, hogy ő kezdeményezte a háborút, de az egész állami gépezet részt vesz benne.

Még mindig nem büntetik az egyént, tehát rossz a párhuzam.

aug. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
45%

"Vagy Te például Magadat hibásnak érzed azokért a dolgokért amiket a Fidesz csinál?"

. Nem, de ha az államot szankcionálják, elfogadom.

aug. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

"Nem, de ha az államot szankcionálják, elfogadom." De itt nem az államot, nem Putyint, nem a háború okozóit szankcionálják, hanem az egyszerű sportolót aki egész Életében erre készül, és lehet Neked, vagy másnak nem számít, hogy milyen zászló meg himnusz alatt versenyez, van akinek viszont rengeteget jelentene, ha a dobogón állva a saját nemzetének zászlója és himnusza alatt állhatna.

Semennyire sem b*sznak ki ezzel Putyinnal, semennyire sem b*sznak ki ezzel a fronton harcoló orosz katonákkal, se az azokat támogató nagy tőkésekkel fegyvergyárakkal. Egyes egyedül a sportolóval b*sznak ki aki szeretne a hazája színeiben versenyezni és semmi köze sincs a háborúhoz és semennyivel sem lesz közelebb a háború vége ettől. Sőt! Talán méééég inkább igazolja Putyin retorikáját az orosz lakosság körében, hogy a Nyugat rossz.


Neked sem esne jól, ha a Fidesz miatt külföldön nem beszélhetnél magyarul mondjuk, mert bevezetnének olyan nyelvtörvényt.


Putyin rossz és innentől kezdve az összes oroszt is úgy kell kezelni, mint Őt. Ez általánosítás. Semmivel sem különb, mintha Magyarországon a cigány himnuszt tiltanák be, mert akad pár zűrös alak.


Én még mindig nem értem, hogy a sportolóknak mi köze van a háborúhoz és az Őket ért kirekesztések mivel is fogják javítani a jelenleg is feszült helyzetet.

aug. 2. 10:04
 10/18 anonim ***** válasza:

#9: sejtettem, hogy az lesz a vége, hogy kérsz egy indoklást, aztán minket győzködsz.


Ezeket írd le az IOC-nak.

aug. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!