Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az olimpián miért nem indulhat...

Az olimpián miért nem indulhatnak orosz versenyzők orosz zászló és himnusz alatt?

Figyelt kérdés

Meg merem kockáztatni, hogy egy francia sportolónak is annyi köze van a háborúhoz, mint egy orosz sportolónak.

És Oroszország az orosz himnusz sem egyenlő az éppen hatalmon lévő elnyomó rezsimmel, ahogy Magyarország, a magyar Himnusz sem egyenlő a Fidesszel.

Ez nem szimpla származás alapján való diszkriminálás?


aug. 2. 09:12
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

"#9: sejtettem, hogy az lesz a vége, hogy kérsz egy indoklást, aztán minket győzködsz."


Ez lesz a vége? Hogy kérek indoklást? Nem értem.... Az egész kérdést így kezdtem, hogy szeretnék erre valami indokot, érvet kapni. Mire fel a meglepettség, vagy nem értem.


A háború miatt nem versenyezhetnek orosz zászló és himnusz alatt. És ez miért jó? Ez miben javít bármin is? Szerintem csak még inkább nagyobb szakadékot gerjeszt Oroszország és a Nyugat között, főleg ha ártatlanokat is szopatunk. Milyen pozitív érdemi hatása van annak, hogy nem versenyezhetnek orosz versenyzők oroszként? Elősegíti a békét? Elősegíti ez a harcok beszüntetését? Vagy még inkább ellentéteket szül a két oldal között?

aug. 2. 10:22
 12/18 anonim ***** válasza:
Az orosz olimpiai szövetség eltiltásának semmi köze az ukrán genocídiumhoz. Azért lettek eltiltva mert nyilvànosságra került hogy intézményesített doppingolás történik a szövetség utasítására.
aug. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

"Az orosz olimpiai szövetség eltiltásának semmi köze az ukrán genocídiumhoz. Azért lettek eltiltva mert nyilvànosságra került hogy intézményesített doppingolás történik a szövetség utasítására."


Erről még nem hallottam, utána lesek.

aug. 2. 10:37
 14/18 A kérdező kommentje:
Esetleg erről linkelnél valamit? Nekem csak nagyon friss cikkeket dobál ki, de egyik sem tér ki erre.
aug. 2. 10:39
 15/18 anonim ***** válasza:
Kollektív büntetésként.
aug. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

[link]


Látom a fülkeforradalmáréknál nincs bekötve a gugli.

aug. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

"Sport hvg.hu 2019. december. 09. 11:36

Négy évre eltiltották Oroszországot az olimpiákról és a világbajnokságokról"


Ez nem lejárt már? 2019-es a cikk.


Én fülkeforradalmár lennék? Vagy nem Nekem írtad? Nem értem miért is lennék Én fülkeforradalmár, hogy jött ez Neked?

aug. 2. 20:40
 18/18 anonim ***** válasza:
Azért ha megnézzük a legutóbbi pár nap történéseit, akkor Zelenszki haverunk a kurszki régió ellen NATO fegyverek segítségével végrahajtott portyázásával egészen kíváló alapot szolgáltat a ruszki propagandának abban hogy Ukrajnát valós fenyegetésként tüntessék fel a jövőre nézve.
aug. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!