Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Elegedettek vagytok a magyar...

Elegedettek vagytok a magyar olimpiai csapat teljesítményével?

Milak elvesztettem a foszamaban az aranyermet! A kaja kenu válogatott nem szerzett egy első helyet sem. A vízilabdázó nem kaptak érmet. Áron se hozta a kötelezőt.

aug. 11. 12:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
82%

Én elégedett vagyok. Az előző olimpiához képest +1 bronzérem, az éremtáblázaton 14. hely, ami az oroszok kizárása miatt ugyanaz, mint az előző olimpián (akkor 15. helyen voltunk).

Egy biztos, nem volt szerencsénk, lehetett volna némelyik ezüst akár arany is, de ez van. Az éremtáblázaton előttünk Új-Zélandot leszámítva csak jóval nagyobb népességekkel rendelkező országok vannak.

55%

"Az éremtáblázaton előttünk Új-Zélandot leszámítva csak jóval nagyobb népességekkel rendelkező országok vannak."

Inkább azt kellene valahogy számszerűsíteni, hogy az olimpiai küldöttség nagyságához hogyan aránylik a megszerzett érmek száma. Magyarország 178 fős küldöttsége az egyik legnagyobb volt a mezőnyben, összesen 25 magyar sportoló nyert érmet, ami elég alacsony 15%-os arány. Nyilván az torzítja a képet, hogy Magyarország elég sok csapatsportban érdekelt volt, férfi és női kézilabda, férfi és női vízilabda, párbajtőr /kardvívó csapatok, stb szóval súlyozni kellene valahogy az eredményeket.

aug. 11. 17:13