Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Helyesled azt, hogy az olimpiá...

Helyesled azt, hogy az olimpián egy férfi bokszoló indul a nők között?

Figyelt kérdés
aug. 2. 07:57
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
82%

Az a baj ezzel, hogy akármennyire toleránsak vagyunk a melegekkel/transzneműekkel mit tudom én kikkel szemben, azt el kell ismerni, hogy egy férfi és egy nő alapvető testi adottságai között van különbség. Nem azt mondom, hogy diszkriminálni kell a transzneműeket, de valahol meg kellenne húzni a határt, pl. olyan versenyszámban ne indulhassanak, ahol az izomerő dönti el az eredményt. Az ökölvívűs tipikusan ilyen.

Míg egy céllövőnél vagy vitorlázónál, gyeplabdásnál vagy kézilabdásnál sokadrangú kérdés a biológiai nemi adottságokból adódó izomzat és testfelépítés, addig egy ökölvívónál vagy birkózónál ennek döntő szerepe van. Innentől kezdve egy átműtött, de férfi izomzattal rendelkező lény elkerülhetetlenül óriási előnyhöz jut, ami nem sportszerű.

aug. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
47%
Ő nem műtött, de rendelkezik ferfi kromoszómával.
aug. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
A 11-es és 12-es válaszokkal értek egyet, és összegezve a kettőt: ez a sportoló nem tehet arról, hogy így született, ettől még mindenkivel egyenrangú, egyenértékű ember lehet, de igen, bizonyos sportágakban meg kellene húzni valamiféle határt.
aug. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 Psycho ***** válasza:
58%

Mélységesen elítélem a döntést. A Nemzetközi Ökölvívó Szövetség konkrétan kizárta ezt az embert a világbajnokságról. A NOB meg vigyorogva engedi, hadd jöjjön, hisz éljenek a LGHDTV+ osok.


Semmi gondom az egyenjogúsággal, semmi gondom az elfogadással, de azért ne essünk már át a ló túloldalára ilyen eszetlenséggel.


A szerencsétlen olasz lány egy életen át küzdött, edzett, feláldozott barátságokat, kapcsolatokat, civil karriert azért, hogy ott lehessen az Olimpián, erre jön egy genetikailag férfi, és paff, fél perc alatt vége az álmoknak. Ez hol fair? Ilyenkor hol vannak a feministák? Ez az egyenjogúság???


Persze megértem azt is, hogy az algér fickó is sportolni szeretne.

Nagyon egyszerű, csináljanak szépen akkor külön bajnokságot a hermafroditáknak és transzoknak, és püföljék egymást ott, olyanokkal szemben, akikkel valóban egyenlőek az esélyeik.

aug. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
91%

Állítólag valóban nem férfi, csak hormonzavaros, annyi tesztoszteron van benne, hogy simán férfias alkata is van. Akkorát bevágott szegény olasz nőnek, hogy fel kellett adnia a meccset. Ez szerintem se normális. Ha a VB-n kizárták, itt se szabadott volna indítani, csak sajnos mások a szabályok (ez megint érdekes sztori önmagában is).

Hámori Luca bátran azt nyilatkozta, hogy nem érdekli, hogy nő vagy férfi, ő le akarja győzni, így is hozzá lehet állni, remélem nem lesz sérülés a vége.

aug. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 Psycho ***** válasza:
48%

#15: köszi, én is rajtad!


Sikerült mindenféle érvelés és cáfolat nélkül, könnyfakasztó stílusban személyeskedned.


Nekem legalább van nevem.


De igen, férfi.

XY = férfi, XX = nő. Ez ilyen egyszerű. Bár gondolom neked ez túl magas.


---


Remélem Luca jól tökönveri majd ezt a fickót a meccsen, az lenne a legjobb.

aug. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
17%
Én már ott tartok, hogy a sok gyűlölködő, tudatlan proli (lásd Psycho) miatt az algériai lánynak fogok szurkolni a honfitársammal szemben.
aug. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim válasza:
46%

Ez a férfinő egy vallási fundamentalista, akit a muszlim Algéria ökölvívó szövetsége delegált. Ott nem tűrik az LMBTQ-t, itt másról van szó. Istennek (Allahnak hálálkodott) a NOB döntése miatt, amely igazolta, hogy nem rendelkezik férfi nemiséggel, csak a tesztoszteronszintje magas - valszeg inteszexuálisnak született


Azt hazudni, hogy tökei vannak simán bűn - a hazugság bűn

aug. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
#18 Nem a honfitársaddal fog bokszolni, hanem egy magyar lánnyal.
aug. 2. 09:41
 20/30 anonim ***** válasza:
62%

NEM helyeslem.


Kromoszóma és tesztoszteron vizsgálaton is kimutatták, hogy férfi, az hogy ő minek vallja magát, egyéni szociális probléma, nem szabadna nőkkel versenyeztetni, ha annyira versenyezni akar, álljon ki férfiak ellen.


Számomra is felfoghatatlan, ha a VB-ből kizárták, hogy indulhat olimpián??? Abszolút nem fair a női versenyzőkkel szemben.

aug. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!