Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Az mennyire reális hogy...

Az mennyire reális hogy valaki (jelen esetben a francia úszó) kevesebb mint két óra különbséggel, két teljesen eltérő számban két olimpiai bajnoki címet nyer, mindkétszer új olimpiai csúccsal?

Figyelt kérdés

Nem, nem azért mert Milák kikapott. Sőt. Az a szám volt előrébb, akkor úgy voltam vele hogy oké, ő se nyerhet mindig, volt aki jobb nála, kész.

Aztán látom hogy eltelt kb. 1 óra 45 perc azóta az úszás óta, és ugyanaz a gyerek rajthoz állt egy tök másik számban (200m pillangó után 100 m mellen) és mit ad Isten azt is megnyerte. Lazán olimpiai csúccsal azt is.

Azért az egy dolog hogy valaki tehetséges, jól úszik, kitartó. Az meg egy másik, hogy az emberi testnek is vannak határai. Senki nem nyer olimpiai rekorddal két döntőt két eltérő számban másfél óra különbséggel. Erre még Phelps, Ledecky, Peaty vagy épp Hosszú Katinka sem volt képes soha.

Lehetséges ez fizikailag, doppingszerek nélkül? Mert ha igen, miért nem volt még rá soha példa, még a legnagyobbak esetébe sem? Hangsúlyozom: nem csak arról van szó, hogy egyetlen este két aranyérmet nyert, de két különféle egyéni számban, és két olimpiai csúccsal! Ilyenre ember nem lehet képes tisztán, csak egy robot vagy valaki aki doppingol, nem?



júl. 31. 23:14
 1/7 anonim ***** válasza:
67%

Esetében reális. Nem tudom, mennyire követted eddig az úszást, de én pl abszolút nem lepődtem meg azon, amit láttam. Az állóképessége eddig is ember feletti volt a srácnak, a mellúszása szintén (400 vegyesre alapozva), nincs itt semmi látnivaló.

Az országból kiindulva akkor már inkább érdekes a kínai csávó úszása 100 gyorson.

júl. 31. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
*emberfeletti
júl. 31. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
33%
Most nem azért, de melyik élsportoló nem doppingol? Csak épp nem mutatja ki semmi
júl. 31. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%

Ezt hívják formaidőzítésnek.


Meg azért nem arról van szó, hogy kétszer lefutotta a maratont egy nap.

júl. 31. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%

Ő edzett és küzdött.

Ha ő is Potápos Árpáddal haknizott volna edzés helyett most nem nyer.

aug. 1. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

A kínai gyorsúszó és Marchand is kokszoltak. Nagyban tolták az anyagot... a WADA meg béna ill. ezek a nemzetek amúgy is ritkán buknak meg az ellenőrzésen.


Egyik sem hihető, hogy ezt a 2 számot valaki ilyen lazán olimpiai csúccsal nyerje vagy hogy ekkora előnnyel, mint a kínai.

aug. 1. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
69%

Attól, hogy valamire még nem volt példa, az nem jelenti hogy nem is lehetséges.

Most már erre is van példa.

Az olimpiai csúcs meg nem feltétlenül világcsúcs. Van hogy másodpercekkel lassabb.

aug. 1. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!