Nem borzalom, hogy ennyi csapatsportban jut ki Mo. az olimpiára? Ráadásul esélyesként? Mibe fog ez nekünk kerülni??
Hála a magyarok istenének, aki ver minket rendesen, csapatsportokban mindenki megkapja a fejenként 50 millát az aranyért, plusz a holtig tartó olimpai életjáradékot, így egy csapatarany milliárdos nagyságrendbe is kerülhet nekünk, adófizetőknek.
Ja sanszos, hogy ez még addig meg lesz emelve minimum az infláció mértékével, ismerve ezeket..
1:
Örülnék neki, ha nem lenne olyan beteg értékrend az országban, hogy egy tanár 15 évnyi (!) nettó fizetésének megfelelő egyszerű jutalmat adunk a költségvetésből egyetlen olimpiai aranyért, és még bő 2x ennyit járadékként.
Talán néhány olajdiktatúrát és aranyat csak elvétve nyerő dúsgazdag miniállamot leszámítva a világon sehol nincs ilyen perverz aránytalanság.
6:
Ezt a “logikàt” sosem értettem.. hogyan igazolja az egyik aránytévesztett pénzszórás a másikat?
Ha a két utcával arréb sikeresen kiraboltak egy bankot, akkor a pénzszállító kocsi kirablása az utcánkban nemhogy rendben van, de egyenesen örüljünk neki, mert itt kisebb a veszteség, mint ott volt?
Azzal a részével, hogy felháborító hogy közpénzből ennyit költenek a sportolókra, odáig maximálisan egyetértek. Hozzátéve, hogy bárcsak ez (és ennyi) lenne a legtöbb pénz amit a fityisz közpénzből elszór, ez fasorban sincs ahhoz képest amennyit a csúti zsebnapóleon focibolondériájára elszórt az ország...
Azt viszont mondd már meg, mely csapatsportok azok ahol a magyarok annyira esélyesnek számítanak? Jelenleg ez talán a férfi vízilabda, hozzátéve hogy ez a VB-cím is most eléggé váratlan volt, nem ez a papírforma azért. A női vízilabdások esélytelenek, soha semmilyen körülmények között nem tudják megverni a spanyolokat meg az amcsikat, 100-ból 100 alkalommal kikapnak ellenük, szóval az nem lesz aranyérem. Más csapatsportokban (foci, röpi, kézi, kosár stb.) meg a magyarok fasorban nincsenek, vagy ki se jutnak, vagy ha igen akkor pofozógépnek leginkább.
8:
A női és férfi kardcsapatra gondoltam.
De megjegyzem az ezüst és bronzérmes csapat sem sokkal kisebb érvágás anyagilag, ha jól rémlik 36 és 29 millió jár értük fejenként. Így egy női vízilabda bronz is sokba lenne.
És ők (tehát az ezüst és bronzérmesek) is kapnak 35. éves koruktól életjáradékot, ami az aranyérem esetében járó összeg 70, ill. 50%-a jelenleg. De ha valaki olimpiai érmeket halmoz pályafutása során, akkor aszerint felszorzódik a havi életjáradék összege is. A számítás alapja a mindenkori bruttó havi átlagkereset (nekik persze nettóban jár).
Így pl. a 2022-ben 35. évét betöltött Kozák Danuta 2022. januárjában havi 2,9 milliós életjáradékkal vágott neki nyugdíjas éveinek. Ez éves szinten 35 millió, 40 évnyi nyugdíjas időszakkal számolva 1,4 milliárd, 50 évnyi nyugdíjasság mellett pedig 1,75 milliard összegű életjáradék (persze adja az ég, hogy még tovább éljen). Ez ugyebár mai értéken van, az infláció miatt már nyilván most is jelentősen a havi 3 milliós nyugdíj fölött jár Danuta.
És ő egyetlen érmes, igaz, kivételes éremhalmozó. Ugye hogy ez már nem is annyira aprópénz? Ezek iszonyatosan beteges, szürreális és felháborító összegek az EU második-harmadik legszegényebb országában.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!