Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Miért vannak fennakadva sokan...

Miért vannak fennakadva sokan azon, hogy a parasportolók fele annyi pénzt kapnak az olimpiai érmekért, mint a rendes sportolók?

Figyelt kérdés

főleg kommenteknél látom, hogy hát a parasportolók sokkal többet érdemelnének, mint a rendesek, meg sokkal nagyobb munkát tesznek bele, mint a rendes sportolók, na meg hát eleve miért nevezzük rendes sportolónak a nem parasportolókat, hiszen ők is ugyanolyan rendesek.


Elképesztő. Tényleg bárki is komolyan gondolja, hogy a parasportoló többet tesz bele? 100x vagy 1000x több versenyző közül kell nyerniük a rendeseknek, miért is kéne ugynannyi pénzt kapniuk? Senki nem ismer egy parasportolót sem, senki nem látott egy parasporteseményt sem, miről beszélünk? A sport a kiválóság versenye, számomra természetes, hogy egy Olimpián a világ legjobbja nyerjen, és azt honorálják is szépen. Ugyanakkor nagyon helyesnek vélem, hogy a fogyatékossággal élők is összemérhetik a tudásuk, és bizonyára rengeteg munka van ő mögöttük is, de miért kéne összehasonlítani a kettőt? Fele összeget kapnak a parasportolók, szerintem ez teljesen rendben van annak tükrében, hogy a kutya nem követi a versenyeiket (a 10000 emberből 1 az pont ide tartozik). Egyébként egy parasportolót nem hallani, hogy panaszkodna, miért csak felét keresik az egyébként is szép nagy összegnek.


2021. aug. 27. 10:41
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Azért mert ők is megérdemelnék.
2021. aug. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
szóval szerinted ugyanolyan nehéz paralimpiai bajnoknak lenni mint olimpiainak?
2021. aug. 27. 11:55
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem az számít...
2021. aug. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
tehát aki olimpiai és világcsúcsot úszik, tehát még soha senki nem úszott nála gyorsabban az egész világon, az kapjon annyit, mint egy mozgássérült, aki 5 perc alatt ússza le, mert hogy a maga nemében az is szép teljesítmény? Mármint tényleg szép teljesítmény, és tisztességesen honorálva is vannak, de hogy egy lapon említsenek úszólegendákkal paralimpikonokat, az az álszent baromság netovábbja
2021. aug. 27. 12:00
 5/9 anonim ***** válasza:
61%

Lehet nem leszek népszerű, de egyetértek a kérdezővel.


A parasport nem olyan presztízsű, mint a "rendes" sport, lényegesen kisebb az üzleti értéke is, teljesen érthető a kisebb jutalom is.


Főleg nem tartom fairnek, hogy az értelmi fogyatékosok is ott indulhatnak, akik fizikailag semmivel nem gyengébbek/erősebbek, mint a mentálisan egészséges társak.

Volt is egy edzőtársam egyébként, neki is ilyen nagyon gyenge értelmi fogyatékossága volt, amiről nem is tudtam sokáig. Annyit láttam, hogy ezerszer jobban futott tőlem- végülis paralimpián indult Rióban síkfutásban, talán legjobb 8-ban végzett.

Szerintem neki nem ott volt a helye...


Nyilván más dolog ha valakinek nincs karja, és hasonló emberekkel méri össze tudását. Teljes ember, lehet, hogy jobb ember, mint én, de sportszakmailag úgy gondolom a parasport lényegesen kevesebbet ér..


És ezzel nem megbántva őket, szurkolok a magyar paracsapatnak most is. Nagyon becsülendő, hogy így is rengeteget dolgoznak!

2021. aug. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem az számít, hogy mennyire nehéz bajnoknak lenni. Ha én kajak-kenuban megnyerem az olimpiát, az pontosan annyi pénzzel fog járni, mintha úszásban nyernék, holott nyilván jóval nagyobb az úszás presztízse nemzetközi viszonylatban és jóval több profi úszó is van.

Persze nyilván lehetne ilyen alapon is osztogatni a pénzt, hogy elkezdenénk számolgatni, hogy tornában egy 6. helyezés ér-e annyit, mint öttusában egy 3., vagy karatéban egy aranyérem. Nyilván valószínűleg háború robbanna ki a sportszakmában, de legyen, be tudnák vezetni. Amíg azonban ez nem történik meg, addig szerintem rohadt gáz ezt az érvelést csak a parasportolókra alkalmazni.

Sportértéke is ugyanannyi van szerintem a paralimpiának, legalábbis amíg a fizikai betegségeknél tartunk (a mentálissal kicsit más a helyzet azért, de el tudom képzelni azt is, hogy vannak jó indokok amellett, hogy ők miért a paralimpián induljanak).


"tehát aki olimpiai és világcsúcsot úszik, tehát még soha senki nem úszott nála gyorsabban az egész világon, az kapjon annyit, mint egy mozgássérült, aki 5 perc alatt ússza le, mert hogy a maga nemében az is szép teljesítmény?"

Pontosan. Ugyanúgy, ahogy az olimpián is ugyanannyi jutalmat kap az, aki mellúszásban győz, mint aki gyorson, holott nyilván lassabb a mell. Ugyanígy tekinthetjük külön úszásnemnek az egykezes meg a kétkezes úszást is, amik különböző technikát kívánnak meg.


Az meg, hogy a parasportnak kisebb a presztízse... Ja. De talán nem lenne az, ha méltóztatnának az eseményeket az állami adók, nem csak leadnának egy félórás összefoglalót. Jelenleg konkrétan az se tudja normálisan követni a paralimpiát, akit érdekelne, így aztán tényleg nehéz.

Az emberek azt nézik, aminek jó a marketingje. Nem kéne olyan rohadt nagy kampányt összedobni ahhoz, hogy a paralimpia is legalább annyi figyelmet kapjon, mint az olimpia, ráadásul, amellett, hogy sportértéke is van, komoly szerepe lehetne a sérültek elfogadásában is.

De persze könnyebb az államnak széttárnia a kezét, hogy jaj, a paralimpiát kevesebben nézik, mint hogy aktívan tegyen valamit ez ellen. Nem kellene országos méretű plakátkampány, tényleg elég lenne az, hogy tegyék bele a tévéjükbe magát az eseményt, nem hinném, hogy kevésbé érdekelné a sportszeretőket, mint a golfmagazin 123. adása...

2021. aug. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
24%

én nem tudtam, hogy fele annyit kapnak, ami azért rengeteg lóvé.

azt hittem, hogy max a kiutazásukat amit fedeznek nekik.


am nekem is volt is volt súlyos bénulással járó balesetem, ami egy ideig úgy nézett ki hogy maradandó, szerencsére nem lett az....

de most komolyan? ki a fene akar szerencsétlenül járt testi fogyatékos embereket nézni miközben versenyeznek?

én senkit sem ismerek.

1x kapcsoltam oda még régen egy úszó számra és számomra egy horror filmnél is durvább volt, ahogy ott szenvednek kezek és lábak nélkül a vízben.

ezért megértem és sajnálom ezt az egészet, de szerintem ez nem való széles nyilvánosság elé.

2021. aug. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
akkor te se néztél még paralimpiát.. kezek és lábak nélkül a vízben? van ott mozgássérült kategórtia, kerekeszsékes látássérült stb. Nem láttam még olyat hogy kezek nélkül vagy lábal nélkül versenyeztek volna. Az egyik karja hiűnyzott oylat láttam már , de hogy kezek nélkül oylat még
2021. aug. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
nem , szóval csak bekamuztál valamit. ha nem figyelsz azt se tudod sérültek..
2021. aug. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!