Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » A taekwondo minek van?

A taekwondo minek van?

Figyelt kérdés

Most először nézem az olimpián, az egész sport úgy néz ki, mintha két kakaskodó kisiskolás "verekedését" próbálnák felnőttek szimulálni.


Hogy lehetne ezeket a technikákat bárhogy önvédelemre használni?



2021. júl. 24. 14:49
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
Nem tudom, én a vívást néztem.
2021. júl. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért ha én beállok az utcán sima kettős fedezékbe, az ellenfél meg felugrik és kb. hátulról fejberúg, akkor nem biztos hogy ki tudom védeni.
2021. júl. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Kit érdekel ez a nyomorult önvédelem, amit itt minden tetves kérdés alatt emlegetnek? Beakadt a lemez? Ez egy küzdősport, aminek egy adott szabályrendszerben van értelme jelentősége, funkciója. Hogy jön ide az önvédelem? Szerinted az olimpiai élsportoló taekwondósok hol nem kakilják le, hogy a gyakorikerdesek.hu kommentelői éjjel-nappal ezen az önvédelmi baromságon rugóznak? Ők csak szimplán rohadt keményen edzenek, az életüket áldozzák a sportágnak, helyezéseket érnek el a legprofibb versenyeken, felveszik a pénzüket, aztán lefekszenek aludni. Kíváncsi vagyok te mikor tudnál bármilyen sportágban is tizede annyit letenni az asztalra, mint a "kakaskodó kisiskolások", akik nem mellesleg olimpikon harcművészek.
2021. júl. 25. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
Azért amíg nem hordtak védőfelszerelést, kicsit másként nézett ki a dolog.
2021. júl. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
3%

Az összes küzdősport nevetségesen néz ki amikor 40-50 kilós lukinyulak kakaskodnak.


Az ember maga elé képzeli, amikor egy ilyen kis harcimarci összeakad egy kétszer akkora fuvarossal, akinek a parasztlengő az egyetlen technikája.


De ahogyan a #3-as is írta, van egy szabályrendszer, aminek mentén versenyeket tartanak és ennyi.

2021. júl. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5 cseszheti a parasztlengőt, a technika számít. a harcimarci tudja, hova mit kell bevinni és be is viszi, mire a fuvaros egyáltalán felfogná, mi a helyzet

de harcimarci dolgainak is maximum addig van értelme, amíg nem kerül szembe technikával (fegyverek)

2021. júl. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
7%

#6


Városi legenda.

Én már voltam tanuja ilyen "küzdelemnek". Az 50 Kg-nyi technika alulmaradt a 130 kg élősúllyal és hozzá tartozó ütőerővel szemben.


De aztán megvigasztaltuk a cimborámat, hogy nagyon bátor volt. 🤣

2021. júl. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7 valószínűleg többet képzelt a technikájáról a kelleténél
2021. júl. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!