Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Szerintetek is doppingolnak a...

Szerintetek is doppingolnak a magyar úszók s azért nyernek?

Figyelt kérdés

Teljesen objektívan nézve. Nem magyar ismeröseimmel besuélgettünk. A magyar úszók feltünöen gyakran, pár évente rekordokat döntenek. Olyan világrekordokat is, amiket évtizedekkel azelött, azóta bizonyítottan doppinggal nyert sportolók állítottak be. Namost ha ôk csaltak, s már az is szinte emberfeletti teljesítmény volt, akkor úszóink hogy múlják ezt felül? Ismétlem nem 50 évente egy született zsenivel, hanem tényleg egy—két évente.

Ez most komolyan tisztességes teljesítmény?

Barátaim szerint ahol nem számít a dopping, pl foci ott meg sehol sem vagyunk. Ahol meg mindenki doppingol, pl. úszás, ott nyerünk, tehát akkor a nyertesnek is élnie kell vele......



2019. júl. 25. 22:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
nem
2019. júl. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Ahh, ugyanmár! Mindenki doppingol, de a magyar sportolók soha - legalábbis amíg le nem buknak addig nem.
2019. júl. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
87%

Te nem kicsit vagy tévedésben, több irányból is.

A fociban nem azért nem vagyunk sehol, mert nem doppingolnak, máshol meg igen, hanem azért mert a focisták nincsenek rákényszerítve a jó teljesítményre, mert a kormány meg a klubok enélkül is tömik őket százmilliókkal. Te sem izzadnál vért a munkahelyeden, ha ugyanúgy milliókat keresnél akkor is ha csak pasziánszozol.

Ez az egyik. A másik: a magyarok az olimpián, VB-n stb. is úszásban az egyéni számokban jók. A váltók nincsenek sehol. Csapatszinten nehezebb összehangolni a dolgokat. Mondjuk pl. vízilabda csapatsport, mégis a világ élmezőnye vagyunk, akkor ők is doppingolnak?

Nem, nem doppingolnak. Ellenben rengeteget edzenek, dolgoznak, készülnek, ez az egész életük. A megdöntött világcsúccsal kapcsolatban sincs igazad, mert Phelps csúcsát döntötte meg Milák tegnap, akiről sosem volt bebizonyítva hogy doppingolt volna. Egyedül a nagyképű kínai úszó, az a Sung Jang vagy ki az akiről már bebizonyosodott hogy doppingos, és látható is hogy milyen ellenszenvet vált ez ki a többi úszóból.

Csak persze tipikus magyarként könnyebb a fotelból doppinggal megvádolni egy egész csapat úszót, akik az életüket teszik fel a sportra, és mindent ehhez igazítanak, mert gondolom elképzelni is nehéz milyen kemény nekik az az út ami idáig vezet. Mennyivel könnyebb magyarázat az hogy mindenki kokszol. Tipikus magyar, proli felfogás. Ha valaki jó valamiben az biztos csal.

Amúgy meg onnantól doppingol valaki, hogy a WADA ezt hivatalosan bebizonyítja. Akkor ha ilyesmi kiderül, meg is kapja majd a sportoló a "jutalmát érte". Addig viszont létezik egy olyan dolog, hogy ártatlanság vélelme. Ha már nem tudsz örülni annak hogy hazánk fiai-lányai világraszóló eredményeket érnek el, akkor legalább ne vádaskodjál addig amíg nincs a kezedben bizonyíték.

Ne nézzed az úszást ha zavar. Nem kötelező.

2019. júl. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Én nem vádoltam meg senkit, ha nem tünt fel, kérdést tettem fel. Levezettem mellé a gondolatmenetet, amit többen megbeszéltem.

Igen, egyéniben jók, ahol könnyebb titokban tartani, mint egy csapatban :) de lehet, véletlen.

Azt mondják, az úszás tipikusan ilyen doppingolós sport, nem én találtam ki.

(A vízilabda meg sajnos a világ egyik legbutább sportja ahol 4 másodpercenként sípol a bíró. Kb. az egész világon 10 ország játssza és sehol sem közvetítik kb (persze Mo-n igen), mert senkit nem érdekel)

2019. júl. 25. 23:07
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem doppingol a vb-n a Sun Yang kivételével. Ő az egyetlen csaló. Mindenki más tiszta és ártatlan. A gonosz Sun Yang szennyezi csak be a sportot.
2019. júl. 26. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
78%
Aszthmásan, szívműtét után megdönteni majd 1 másodpercel a világ valaha született legjobb úszójának az azóta már betiltott szuperdresszes világrekordját egész biztos teljesen legális tiszta eredmény.
2019. júl. 26. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Aki mást állít az csak irigy, hazaáruló!
2019. júl. 26. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Sajnos csak találgatni és reménykedni lehet egy sport tisztaságát illetően. Ha pl a profi kerékpársportot nézzük, nagy 3 hetes versenyek, elég egyértelmű, hogy kokszol az egész mezőny, asztma elleni gyógyszerek, stb..., csak vannak akik lebuknak, vannak akik nem, vagy csak évek múlva derül ki, amikor vannak már megfelelő módszerek a vizsgálatokhoz, mert mindig lépéselőnyben vannak a "csodadoktorok" által vezetett programok (Lance Armstrong is hangosan hirdette, ő nem doppingol, közben maffia szinten űzte 😂 ). Nem vagyok híve a teljesítmény fokozóknak, de éppen ezért, mert sajnos elég általános a használata az élsportban, ahol nagy pénzekről van szó, nézem a versenyeket, hisz akik az élmezőnyben vannak, nagyjából hasonlóak a lehetőségeik, kiegyenlítettek az erőviszonyok dopping téren is, mégha időnként köztük is akadnak gyanúsan kiugró teljesítmények.
2019. júl. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

"Lance Armstrong is hangosan hirdette, ő nem doppingol, közben maffia szinten űzte "


Lance nem mondta, hogy nem doppingol. Azt mondta, hogy soha nem produkált pozitív mintát...

2019. júl. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
09.33-nak. Ha azt mondta, akkor biztos egyből ártatlan, mint a ma született bárány.... Van valami jelentősége, ha egyáltalán így fogalmazott? Mert a tényeken nem változtat.
2019. júl. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!