Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Olívaolaj ugyanolyan jó...

Olívaolaj ugyanolyan jó sütésre, mint a kókusz?

Figyelt kérdés
2018. febr. 17. 11:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem.
2018. febr. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Miért nem?
2018. febr. 17. 11:34
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha nem túl magas hőfokon sütsz vele, akkor jó. A finomított pedig jól bírja a hőt is. Egyébként nagyrészt tévhit, hogy a kókuszzsír olyan jó erre, elég hamar be tud füstölni.
2018. febr. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 BlodDrunk ***** válasza:

Kokusz zsír szerintem nagyon nem praktikus,Sokkal jobban pattog tiszta retek lesz az egész tűzhely illetve igen elöbb meg is ég és füstől.


Nekem a szőlőmagolaj jött be a legjobban.

2018. febr. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az oliva nyersen jó.Hőkezelve ugyanolyan gány transzzsír lesz belőle mint a napraforgó olajból,ezért a válasz a nem,mert a kókusz kötése stabilabb.
2018. febr. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Sütéskor nem igazán lesz transzzsír, az hidrogénezéskor keletkezik. A kókuszzsír gyakran hidrogénezett, a szűz pedig drága, és egyáltalán nem bírja a hőt. Szóval szerintem a hidrogénezett kókuszzsírral több transzzsírt viszel be, mint egy napraforgó olajjal akár. Az olivaolajban kevés a többszörösen telítetlen. A szűzzel óvatosan lehet sütni, a finomított pedig kifejezetten jól bírja a hőt.
2018. febr. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Dickmann Sándor válasza:
Az olaj olaj, a zsír pedig zsír. A nagy különbség az, hogy 20 fokon milyen halmazállapotú. Hogyan oldódik, milyen a viszkózitása, stb. Olajat olajjal, zsírt, zsírral heteseíts. Arról ,nem is beszélve, hogy a különbőző olajok, zsírok bármennyire is tisztíttottak, van benük ízenzim és nem biztos, hogy az adott zsiradék illeszkedik azízben az elkészült végtermékhez.
2018. febr. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
szerintem sütni nagyon megfelel a napraforgó olaj, lehetőleg minél kevesebb ha lehet,
2018. febr. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
De nem a megfelel a téma hanem az egészség.Egészség oldaláról meg a napraforgó nem felel meg,hanem a legutolsó helyen van,mert bármi jobb mint az a sertészsír is jobb.A sertészsír is transzzsír lesz,viszont nincsen tele káros omega 6al.
2018. febr. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A repcéről mit gondoltok?
2018. febr. 22. 15:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!