Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mire figyeljek, ha súlyzós...

Mire figyeljek, ha súlyzós edzés mellett futni is szeretnék?

Figyelt kérdés

Szeretnék felszedni pár kilót de ezzel párhuzamosan futni is, hogy növeljem a kitartást futás terén.

Ha a súlyzós edzések mellett a heti 3 alkalommal futást is végzek a szabadban, nem fogom elégetni a felszedett tömeget/izmot? Mire figyeljek?


Futáshoz edzésterveket is szívesen fogadok.



Köszi!


26/F 185/82


2017. szept. 16. 10:07
 1/9 anonim ***** válasza:
A futás és a testépítés, ha mindkettőt komolyabban akarod csinálni, ütik egymást. A kalória nem nagy probléma, azt viszonylag könnyű pótolni.
2017. szept. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Kifejtenéd nekem, hogy mi miatt ütik egymást? Mert akkor aszerint próbálom meg összehangolni őket, már amennyire lehetséges.

Elsősorban testépíteni szeretnék, de jó lenne futás terén is fejlődni, mert nagyon hamar kifulladok és ez zavar.

2017. szept. 16. 10:14
 3/9 Cortez70 ***** válasza:
Akkor annyival többet kell enni. Erre figyelj.
2017. szept. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hosszútávú (mondjuk 1 óra) aerob tevékenység során a szervezet egy kevés izmot is elhasznál az energia biztosítására. Testépítőként ezt valószínűleg nem szeretnéd. A másik probléma, hogy ha jobban ráfekszel a futásra, akkor két gyúrás között esetleg nem lesz megfelelő a regeneráció. Laza, 20-30 perces kocogás/futás a nem gyúrós napokon viszont valószínűleg nem okoz problémát. Amúgy az erőedzés során is dolgozik a szív és a tüdő, tehát valószínűleg attól is fejlődsz valamennyire.
2017. szept. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ütni csak akkor üti egymást a kettő, ha naraton futó akarsz lenni és versenyszintű testépítő. De ezt nem hiszem, szóval nem kell ezen aggódnod.

Személyes tapasztalat alapján ajánlom az intervallum futást. Heti 2-3 alkalom elég belőle.

Cortez jól írta, arra kell figyelned, hogy a futás mellett is meglegyen a kalóriatöbblet (ha nőni akarsz).

2017. szept. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igen, a kocogást a pihenőnapokra terveztem. De akkor eleinte inkább csak heti 2-t iktatok be a konditermes edzések mellé egy 30 perces kocogás formájában, így lesz 2 nap a héten mikor semmilyen formában nem végzek mozgást és tudok regenerálódni.


Cortez, esetleg valami támpontot tudnál nekem adni, hogyan számoljam bele a kajába? Még össze kell állítanom az étrendet, a Sárga Kapszulát olvastam és ott a 2gramm fehérje/kg és 5gramm szénhidrát/kg elv alapján szeretném kiszámolni. Szóval akkor az elvileg 164 gramm fehérje és 410 gramm szénhidrát a súlyomhoz. Ezeket mennyivel kell megemelni pluszban akkor a futás miatt? Zsírt nem számoltam, de ahhoz ha jól emlékszem csak annyi volt a könyvben hogy minél kevesebb legyen és telítetlen.

2017. szept. 16. 10:51
 7/9 anonim ***** válasza:

A fehérje jó úgy, de ha kicsit kevesebb vagy több akkor még nem baj. Neked kell zsírból olyan 60-80 gramm körül. A ch meg abszolult változó. Van akinek már sok amit írtál, és van akinek kevés. Ezt ki kell tapasztalnod.

Súlyzós edzéssel ugyanúgy használsz kalóriát, mint futásnál, tehát ugyanugy kell beleszámolni.

2017. szept. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
5-ös jól mondja. Szerintem is intervallum edzést kellene csinálnod. Az, hogy lemész és futsz egy órán keresztül(aerob tartomány fölött) az nagyon nem lesz jó izomépítés szempontjából.
2017. szept. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Annyiból ütheti egymást, hogy ha van egy állat lábedzésed például, akkor lehet, hogy az elkövetkezendő napokban a WC-ről is nehéz lesz felállni :D

Viszont, ha ésszel csinálod mindkettőt, akkor megférnek egymással. Ha rendben van az evés, alvás, akkor jó lesz.

2017. szept. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!