Mindegy hogy milyen kajából viszem be azt a napi fehérje, ch, zsír és kalóriaszükségletemet? 16/f
Persze nem meki kajára gondoltam hanem tegnap pl raktam a tk kenyérre egy kis tzatzikit vagy ma tettem rizs helyett kölesgolyókat(ch) meg ettem 50g sajtot (zsírbevitel)
Persze írom minden nap hogy miből mennyit ettem.
Éppen tömeget növelek (2700kcal)
1 hónapja kezdtem ezt a sportot
Meg nem mindig van időm a rizzsel szenvedni negeszek helyette 100g tk kenyeret..
Vagy zöldség helyett megettem 2 almát
Mennyire "árt" ez hogy nem mindig azt eszem ami az étrendembe van?
Üdv!
Természetesen nem csak a rizsből tudod fedezni a szénhidrát forrásodat, a példádban leírt teljes kiőrlésű kenyér is megfelelő, önmagában alacsonyabb a Glikimiás indexe, mint a fehér rizsnek. De a rizst általában nem magában eszed, mint ahogy a kenyeret sem. Mondjuk valamilyen fehérjében gazdag étellel (hús) ami lassítja a felszívódást = nem okoz zsírosodást. Megjegyzésképpen írom, hogy a teljes kiőrlésű kenyérrel lehet 1 gond, bekeverik finomított fehér liszttel, ennek azaz oka, hogy a teljes kiőrlésű kenyér önmagában nagyon tömör, nehezebben emészthető, nehezebben tartosítható - tárolható. Persze léteznek, valódi teljes kiőrlésű kenyerek, de ezek általában nem a friss pékárunál találod, hanem a csomagoltaknál ahol felvannak sorolva az összetevők. Balról - jobbra olvasva azt lehet leolvasni, hogy miből van belőle a legtöbb.
Tehát ha ilyet látsz: Teljes kiőrlésű kenyér, összetevők: Búzaliszt, Teljes Kiőrlésű Liszt, rozsliszt, élesztő, só. Akkor abban, biztos lehetsz, hogy fehér lisztet is tartalmaz. Lehet találni persze pékségekben megbízható 100%-ban teljes kiőrlésű kenyeret is. A neve is árulkodó jel lehet Teljes Kiőrlésű LisztTEL, vagy Teljes Kiőrlésű LisztBŐL. Természetesen neked az utóbbira van szükséged.
A sajttal az lehet a baj, hogy sok benne a só és a telített zsír. Ha teheted vásárolj alacsony zsírtartalmú sajtot, vagy csak ritkán egyél, ne legyen rendszeres. Inkább sovány túró - natúr joghurt menjen.
Zöldségre nagyobb súlyt fektess, mint a gyümölcsökre, mert a gyümölcsökben fruktóz van, ami kis mennyiségben nem okoz zsírosodást, de érdemes odafigyelni rá.
Zöldségekben viszont remek rostok vannak, amivel jobb hatásfokkal működik az emésztésed is, és segít elérni a jóllakottság érzést.
Annyiban nem értek egyet az elsővel, hogy a telített zsírokkal semmi baj, sőt a jó hormonális működés érdekében ajánlottak. A fruktóztól sem kell félni.
Jobb is, ha nem egy forrásra alapozod az egyes tápanyagaidat, a változatos, kiegyensúlyozott étrendnek csak előnyei vannak, amíg normális forrásokból áll össze az étrend. Az általad felsorolt ételekkel semmi probléma, amennyiben nincs egyéni intoleranciád valamivel szemben (glutén, tejfehérje, laktóz, stb.).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!