Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit gondoltok a vegán étrendrő...

Mit gondoltok a vegán étrendről? Mennyiben befolyásolja az erő- ás energiaszintet a vegán étrendre való átállás?

Figyelt kérdés

2017. febr. 18. 23:24
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Elméletileg sokkal jobb, ha vegán étrendet követsz.
2017. febr. 19. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

Emberfüggő. Nekem valószínűleg OK a vegán étrend (próbáltam, csak nem hosszútávon), amíg erősen szénhidrátszegény (bár ez sokat nehezít, főleg, ha az ember nem eszik szóját vagy fehérjeport). Bár ketogén diéta mellett vagyok messze a legenergikusan, sokakhoz hasonlóan.


De van, akinek pont hogy a szénhidrátdús táplálkozás ad sok energiát (persze nem mindegy, mi a szénhidrátforrás), nem is ritka. Mindenesetre ez egyéni, ki kell próbálni.

2017. febr. 19. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%
Sokkal energetikusabb, vidámabb, strapabíróbb lettem. Versenyszerűen sportolok, kerékpározok és crossfitezek. A teljesítményem nem csökkent, hanem pont hogy javult... Az izomépítés ugye nem egy gyors folyamat, nehéz megállapítani, hogy ténylegesen gyorsabban építek izmot vegánként, de én úgy érzem, hogy igen. Emellett évi 1-2x vagyok csak beteg, a vérképem pedig tökéletes. (B12-t szedek 4 hónaponként 1 hónapig, kúraszerűen.)
2017. febr. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát ha sok fehérjét tudsz így is bevinni akkor jól tud épülni az izom
2017. febr. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

3-as vagyok

Igen, napi min. 120g fehérjét eszek (fehérjeporok nélkül, főként teljes értékű növényi ételekből).

2017. febr. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok vega

De én nem számolom a növényi fehérjét soha

2017. febr. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Valami lehet a dologban. Én mindig is szálkás típus voltam, úgyhogy két pofára zabáltam a fehérlisztes, zsíros ételeket. Aztán eljutottam oda pár év alatt (nyilván nem volt cél az elhízás), hogy akaratlanul is zsíros voltam, a fényképeken is dagadt a pocakom. Az a tipikus zsíros-gyúrós test, mit mondjak. Vastag kar, de volt bél hozzá. Mivel utáltam a zöldségeket, ezért 5-6 évig egyáltalán nem ettem. Volt vitaminom meg mineral packom.


Aztán elkezdtem szálkásítani. Életemben először szálkásítottam. Sok zöldség, kevés CH stb...végül kemény volt állandóan éhesnek lenni, ugyanakkor sokkal energikusabbnak éreztem magam, mint előtte. Nem volt olyan érzésem, mintha kő lenne a gyomromban.

Azóta teljesen rászoktam a sovány húsokra, nem eszek fehérlisztet, rizst is alig és annyi hüvelyes zöldséget eszem, amennyit meg tudok fizetni.


Nem lettem gyengébb, sőt fejlődtem is azóta. Bár azt nem mondom, hogy emiatt, de az biztos, hogy ugyanolyan erős vagyok úgy,hogy 8 kilót fogytam és egy látványos, de nem brutális (natural) szárazságot hónapok óta tartok anélkül, hogy különösebben szálkásítanék.


Ettől még nem lettem vegán, de van igazság abban, hogy az ember könnyebbnek, energikusabbnak érzi magát.

2017. febr. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!