Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Betegen mi a teendo?

Betegen mi a teendo?

Figyelt kérdés
Olyan emberek tanacsara, velemenyere lennek kivancsi, akik szinten benne vannak ebben a sportban vagy ertenek hozza. Az ugye alap hogy betegen nem edzunk! Egy het kieses szinte semmi viszont aki szinten ezt a sportot uzi az tudja hogy milyen erzes is 1hetet vagy akar tobbet kihagyni. Valaki meg tudna e mondani hogy miert kell ez ido alatt is ugyan olyan sokat enni (epp tomegelek) a feherje bevitel nyilvan logikus deha egesz nap csak fekszek akkor miert kell ugyan ugy az x mennyisegu ch-t megennem? Nem edzek, nem urulnek ki a glukogen raktaraim akkor miert nem eleg kevesebb? Tudom hogy piheneskor regeneralodunk, fejlodunk de kell neki ennyi a fejlodeshez?

2017. jan. 25. 08:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Mert rrtardált volt, aki a cikket írta, amiből összeszeded a félinformációidat...
2017. jan. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Miert? Akkor nem kell annyit enni?
2017. jan. 25. 09:30
 3/7 anonim ***** válasza:
Betegség alatt a szervezeted külön igénybe van véve.. Ugye a betegség által. Nem véletlenül van az ember legyengülve alatta. Az egy dolog, hogy nem ürülnek a ki a raktáraid, de attól még szükséges a tápanyag a mihamarabbi gyógyuláshoz illetve ahhoz, hogy ne essen neki még véletlenül sem az izmaidnak a szervezeted az energia pótlása miatt. Nem mellesleg a fehérje nem épül be szénhidrát nélkül, valamint az energiát a szénhidrátból nyered nem a fehérjéből.
2017. jan. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
4napig ettem kevesebbet de akkor se sokkal, eredetileg 250ch-n vagyok most olyan 210-220 sikerult a betegseg miatt, azert nem ez nem olyan veszes szerintem, vagy te mit gondolsz errol?:) jelentos fogyas azert nem erheto el ezzel ugye?
2017. jan. 25. 13:20
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy picivel simán vissza lehet venni a ch-t, sőt szerintem érdemes is, különösen ha könnyebben zsírosodó fajta vagy. :)

Egyébként borzasztó lett a testépítés kategória mióta montez heroldka stb. nem válaszolnak, ami fszságot itt láttam válasz címén az utóbbi napokban, blikk színvonal.

2017. jan. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

2gramm*testtömeg fehérje biztosan nem kell... ez a szám pusztán azért terjedt el a köztudatban, mert ha natural kőkeményen edzel, ennél nagyobb biztosan nem lehet a fehérje szükségleted... úgyhogy alapjáraton sem kell ennyi fehérje, ez pusztán a felső határ aminél több már biztosan nem kell...

Zsír 9kcal/gramm és egy csomó macera van vele mire a szervezet feldolgozza...

Az elfogyasztott szénhidrát (értelmes keretek közt) 10-15%-a elmegy fűtésre... ha esetleg lázas is vagy, akkor még jóval több is elmehet rá...

Szénhidrátot a közhiedelemmel szemben nem szeret zsírként raktározni a szervezet...

Ha mégis akkora többlet van belőle, hogy muszáj, akkor is 15-20%-os veszteséget okoz pusztán az az energia ami a szénhidrát zsírrá alakítása felemészt... magas glikémiás indexnél tud ez nagyon előfordulni, ha nem eszel magax glikémiás indexűt, aminek a glikémiás terhelése is magas természetesen, akkor nagyon nehéz csak szénhidráttól hízni...

2017. jan. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ektomorf testalkatom van, nagxon nagyon nehezen hizok es izmosodok. Nagyon szepen koszonom az ertelmes valaszokat, megy a zold kez!:) meg annyi kerdesem lenne, hogy akkor mire szamithatok? 4napig (ebbol kettoig lazas ketton hoenelkedesem volt) kevesebbet vittem be 30-40grammal mert nagyon rosszul voltam. Tegnap mar rendesen ettem es ma is viszont edzeni meg nem mentem, majd remelhetoleg mar hnap:) ezek alapjan more szamithatok fogyasra vagy ink egy kis zairosodasra?
2017. jan. 25. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!