Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A felhúzás kiválthatja a...

A felhúzás kiválthatja a guggolást? Ha nem, miért nem?

Figyelt kérdés

2016. nov. 29. 12:54
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
31%

Haha

Ez valami újkeletű divat,hogy lábat akarnak felhúzással edzeni.Régen nem beszéltek ilyen baromságot.Egyszer nem éreztem még a lábam felhúzás közbe.Ez kifejezetten a hátat,főleg az alsó részét erősíti

2016. nov. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Hát ha te nem érzed a hajlítódat felhúzás után, akkor barátom te nem tudsz felhúzni. Próbálj meg 140 kiló felett csak hátból húzni. Ez nem újkeletű valami, az összetett gyakorlatokat ezért hívjuk összetett gyakorlatnak, mert egyszerre dolgoztat meg több izmot. Ez ilyen body builderes baromság, hogy minden gyakorlatban izolálni akartok.
2016. nov. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2016. nov. 29. 16:18
 14/18 anonim ***** válasza:
Nem akarok én izolálni.A láb csak segédizom.A fekvenyomás se lesz lábgyakorlat attól,hogy láblökéssel indítod a súlyt
2016. nov. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
A láblökés az egy technikai mozzanat, nálam a súly mikor megindítom a felhúzást gyakorlatilag az egész a hajlítómon van. Mikor elér a térd alá, akkor kapcsolódik ne az alsóhát. Számomra semennyivel nem kap többet a hátam, mint a fombhajlítóm, nagyjából egyforma terhelést kap. A segédizmok itt inkább a bicepsz és a csuklya. Persze ahány ember annyk felhúzás. Azért teszem hát napra, mert egyrészt így a héten a hajlítóm kétszer is kap komoly edzést, másrészt a felhúzás és a guggolás nekem együtt sok lenne,ha pl. lábnapra tenném.
2016. nov. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Rendben,fogjuk fel úgy,hogy megy lábra is a felhúzás.De hogy nem edzi meg úgy a lábad mint a guggolás és csak felhúzástól nem lesz lábad az biztos
2016. nov. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ez tény. Semmi szín alatt nem váltja ki, főleg a combfeszítő miatt, ahogy már előbb is írtam.
2016. nov. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
én sem mondtam hogy kiváltja a guggolást, de a felhúzás nem kizárólag hátgyakorlat, a combhajlitó és a farizmok rohadtul benne vannak, legalább annyira mint a gerincmerevitő és a trapéz, nem véletlenül kezdjük úgy a mozdulatot hogy teljes erőből nyomjuk le a sarkunkkal azt a gci padlót, ha kihagyod a lábad a mozdulatból akkor a rúd el fog térni a helyes mozgástartományából és 40évesen majd max 20kg-t fogsz felhúzni
2016. nov. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!