Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Van itt olyan, aki Gilbert-kór...

Van itt olyan, aki Gilbert-kórral súlyt emel?

Figyelt kérdés

Kicsit emelkedettek az értékeim, ferritinem egy férfi értékén BELÜL van, pár tizeddel magasabb csak a bilirubin és a konjugált bilirubin, többi értékem OK.

Orvos mondta, hogy ne nagyon emeljek súlyt...



2016. szept. 9. 08:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem is elvileg Gilbert-kórom van, de sose mondott nekem ilyet orvos. Szerintem keress fel egy jó sportorvost, ő majd megmondja a tutit.
2016. szept. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is az van. Nekem azt is mondta, hogy egyáltalán ne sportoljak, ne igyak alkoholt, kerüljem a stresszt, pihenjek sokat.

Ennyi erővel azt is mondhatta volna, hogy próbáljak meg ne élni.. :D

Egy ilyen semmilyen betegség miatt.

2016. szept. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Azt kifelejtettem, hogy apukámnak is az van. 25 évig versenysportolt, azóta pedig hobbi szinten és semmi egészségügyi problémája nem származott belőle. Annó nekem ez tök véletlen derült ki egy vérvétel után, aztán annyit mondott az orvos hogy semmi komoly, annyi, hogy a májam valamilyen festékanyagot nem termel vagy mi, aztán amit ebből észlelhetek az az, hogy besárgulhat a szemem ha sokáig éhezek (miért tenném?!).
2016. szept. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem is gyerekkorom óta magasabb a bilirubinom, bár az utolsó vérvételnél valami csoda folytán befértem a határértékbe, pedig még edzettem is. Így konkrétan nem írta le senki, hogy Gilbert-kórom van, de gyanús. Tavaly volt egy vírusos májgyulladásom is, amikor minden májenzim elszállt, akkor kihagytam pár hónapot, azóta megint edzek, és nincs semmi gond a májammal. Szerintem sokkal többet árt neki az a sok szemét, amit sokan megesznek. Én a helyedben edzenék.
2016. szept. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :) Sosem adnám fel a sportot, nagyon kicsi korom óta űzök mindenfélét.

Csak a későbbiek miatt aggódom, hogy esetleg megterheli-e más szervemet a májamon kívül. Mivel nem nagy eltéréseim vannak, ezért annyira nem parázok.

Én úgy tudom, hogy bontóenzimmel van probléma, a festékkel ugye nincs, mivel a hemoglobinból szabadul ki, csak felszaporodik a vérben. Csak a vesém miatt aggódtam, mert ha az "elromlik", akkor minden "elromlik".

2016. szept. 9. 18:19
 6/8 anonim ***** válasza:
Vizsgáltasd magad rendszeresen, de kétlem, hogy bármi bajod lesz. Fél évente csináltatni egy labort nem a világ vége, és szerintem a háziorvossal is meg lehet dumálni. Ha mégsem, akkor zsebből sem olyan óriási összeg, amit ne lehetne kiköhögni.
2016. szept. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hamarosan megyek hasi UH-ra, hogy van-e probléma az epeutammal, még az is egy opció lehet.

De egyébként csak pár tized eltéréseim vannak, de én nagyon aggódós típus vagyok, azért kérdeztem meg itt. c: Köszi még1*

2016. szept. 10. 14:02
 8/8 anonim válasza:
erőemelő vagyok, semmi bajom.
2017. febr. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!