Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Más is elgondolkozott már ezen?

Más is elgondolkozott már ezen?

Figyelt kérdés

A régi korok emberei, hogy tudták a testüket formálni, építeni, szálkásítani, amikor még nem is volt meg hozzá az a tudásanyag, ami napjainkban rendelkezésünkre áll. Például nem tudhatták, hogy melyik étel mennyi fehérjét vagy szénhidrátot tartalmaz és szerintem azt sem, hogy ezekből mennyi a szükségletük stb. Mégis léteztek ehhez képest elképesztő fizikumú emberek. Ezeket a szobrokat azért csak mintázni kellett valaki(k)ről:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


2016. jún. 10. 20:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Voltak anatómiai ismeretek, nagyjából azt is tudták, hogy milyen táplálkozás kell az izomépítéshez. Rengeteg húst ettek, egész nap(!) edzettek. Speciálisan felépített edzésprogramok már léteztek akkor is. Volt nehéz nap, könnyű nap, közepes nap, ezek váltakoztak. Minden nap mást céloztak meg elérni. Nem mindenki nézett így ki, inkább csak sportolók, esetleg néhány katona.
2016. jún. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy jó genetika, rendes edzés, rendes evés mellett akkor is jó forma tud kialakulni, ha nem számolod ki grammra a bevitelt, csak eszel.

A szobrászok pedig nyilván a legjobban kinéző fickókat vették alapul s talán picit igazítottak is rajtuk (tökéletesebb szimmetria, miegymás), de nem kétlem, hogy egyesek eleve igen jól néztek ki.


Egészségesen is lehet enni úgy, hogy lövésed sincs róla, hogy miben mi van és mennyi...

2016. jún. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Bármilyen meglepő, az ókorban is végeztek már súlyzós edzést. Kilencedikes könyvben volt egy forrás, ahol a rómaiaknál használt nyilvános fürdőről, és a körülötte végzett tevékenységekről írtak, és ott is szerepelt a súlyzós edzés. Ha valakit nagyon érdekel, megkereshetem.
2016. jún. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
#13: Engem érdekelne, de lehet a kérdezőt is.
2016. jún. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Engem is érdekel a téma, én ezt a cikket találtam agy elsőre:


[link]

2016. jún. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!