Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Más is elgondolkozott már ezen?

Más is elgondolkozott már ezen?

Figyelt kérdés

A régi korok emberei, hogy tudták a testüket formálni, építeni, szálkásítani, amikor még nem is volt meg hozzá az a tudásanyag, ami napjainkban rendelkezésünkre áll. Például nem tudhatták, hogy melyik étel mennyi fehérjét vagy szénhidrátot tartalmaz és szerintem azt sem, hogy ezekből mennyi a szükségletük stb. Mégis léteztek ehhez képest elképesztő fizikumú emberek. Ezeket a szobrokat azért csak mintázni kellett valaki(k)ről:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


2016. jún. 10. 20:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Nem lehet hogy izmosabbra faragták őket mint amilyen az ember volt akiről ábrázolták?
2016. jún. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
57%
butaságokat írsz ! ne hidd azt hogy ma van olyan nagy fene nagy tudása az embereknek biztos hogy tudták mit kell enni .
2016. jún. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ezek a képek inkább az ember fantáziáját ábrázolják, nem az akkori emberek fizikumát.
2016. jún. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Azért valahonnan vették ők is az arányokat, az ihletet ;)
2016. jún. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy akadt akkoriban is néhány kiemelkedő genetikájú ember, de biztosan nem ez volt az általános.


+ ahogyan írják, ezek a szobrok egy ideált testesítenek meg: ha évszázadok múlva találnak egy Conan a barbár vagy Barbie baba műanyagfigurát, lehet hogy a jövőbeli tudósok is azt hiszik majd, hogy a mi korunkban minden ember ilyen volt :D

2016. jún. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Tévedés, én nem állítottam, hogy minden ember így nézett volna ki akkoriban.
2016. jún. 10. 21:26
 7/15 anonim ***** válasza:
akkoriban is leteztek jo fizikumu, szep testu, szerencses genetikaju emberek. raadasul akkoriban nem volt ilyen nagy eselyuk sem elhizni, mert eleve kevesebb fele etelt ismertek, nem voltak adalekanyagok, nem voltak konzervek, nem vittek be ennyi szenhidratot es karos anyagot, ill . sokkal tobbet mozogtak, mint napjaink atlagembere. ez mar alapbol egy szebb testet eredmenyez. az izmossag a munkakbol fakadoan kovetkezhetett, harcosoknak, pl gladiatoroknak pedig biztosan biztositottak megfelelo elelmet is, igy volt feherjeforrasuk az izomepiteshez. a szobrokon lathato alakokat pedig egyfajta szepsegideal alapjan mintaztak meg. ( amugy most is vannak nagyon szerencses emberek, akik gyakorlatilag szemetet esznek es fotelkrumplik, megis a jo genetikajuk miatt szep testuk van. ( nem csontsovany, hanem tonusosan formas, minden mozgashiany ellenere is, en eleg sok ilyet ismerek.)
2016. jún. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
#7 Teljesen ugyanerre gondoltam én is.
2016. jún. 10. 21:50
 9/15 anonim ***** válasza:
Szerintem reálisak a szobrok..az ókori rómaiak fejlettek és okosak voltak,ahogy a görögök is...ismerték az anatómia bizonyos ágát..szerintem kitapasztalták..és azt se elfeledni,hogy akkoriban is mentek a sportok keményen.. :) szerintem egyáltalán nem kizárandó,hogy ezek a szobrok valós fizikumot ábrázolnak és nem pedig egy elképzelést/ideált. :)
2016. jún. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Persze, hogy volt már sport, sőt Olimpiák is.
2016. jún. 10. 22:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!