Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Így is bele lehetne kezdeni...

Így is bele lehetne kezdeni tömegnövelésbe?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy állóképességi sportot űzök, és egy nap elégetek 4500-5000 kcal-t. Az lenne a kérdés, hogy megoldható-e a tömegelés valahogy ilyen körülmények között. És azt valahogy ki tudnám számolni, hogy ilyen esetben hány tskg fehérje, szénhidrát, zsír kéne? Előre is kössz!

2016. márc. 1. 16:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Azt hogy csinálod? 5000 kcal? Az 8 óra edzés lenne.
2016. márc. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Persze. Még többet kell enned. A fehérje hasonló, mint máskor, normál esetben a szénhidrát hordozza a plusz kalóriabevitelt (bár biztos van, aki kicsit a zsíron is emel, főleg, ha kitapasztalja, hogy az neki úgy OK), ketogén diétában pedig a zsír. Pl. ha nekem kellene +3000 kcal, azt kizárólag zsírból vinném be pluszban, hisz a fehérje- és szénhidrátbevitelem kötött (jó, ha ennyit edzenék, akkor picit raknék a fehérjére is, de elhanyagolható lenne a 3000-hez képest). Egy normál ember pedig inkább szénhidrátból, gondolom. Lehet, hogy ilyen extrém esetben nem működik az extrapolációm...?
2016. márc. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Saxx, hallottam már 1000 kcal/óra edzésekről (pl. hegyi kerékpározás), s bizonyára kellően nagy súlyok folyamatos megmozgatása, nagyon tempós futás hegynek föl s effélék is égetik a kalóriát rendesen.

Én nem nézem ki magamból, hogy ilyenre képes legyek jelen állapotomban, plusz kicsi is vagyok, de van, aki egy délelőtt alatt meg tudja oldani a 3000 kcal égetést edzéssel. Ez nekem hihetőnek hangzik.

Van az a magyar fickó, aki napi 100 km-t futott a Himalájában, s napok alatt elég sok kilót fogyott (sok zsírt, sok izmot), mert enni se tudott rendesen... Vannak belevaló emberek, akik mesés kalóriaégetésre és deficitre képesek.

2016. márc. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, nagyon kemény, intenzív edzéssel el lehet 1000 kcalt égetni, de azt nem bírod 5 órát, és az már kemény élsport amúgy is.
2016. márc. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Egy edzés során 2500-3000 kcal el szokott égni, ehhez hozzá jön a napi alapanyagcserém is, így jön ki a 4500-5000 kcal. Az lenne a kérdésem, ha mondjuk menne 200-250 g fehérje, 100-120 g zsír és a maradék menne szénhidrátból, az úgy jó lenne? Mert azt tudom, hogy ha csak testépítenék akkor az elején 2 g/tskg feherje, 7g/tskg szenhidrat es 1g/tskg zsir kell, de ugye ez mas teszta lenne :D
2016. márc. 1. 18:46
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem ismerem a kérdezőt, lehet akár élsportoló is, vagy sok szabadidejű futó vagy akármi. Azt tudom, hogy nekem nem menne ennyi.

Milyen 5 óra? 2-3. A többi a normál élettel megy el. Az áll fent, hogy egy nap eléget 4500-5000 kcal-t. Úgy értelmezem, hogy összesen, nem csak a sporttal.

2016. márc. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Úgy már oké, azt hittem, csak a sporttal éget el annyit, sok ch, erőltetni kell, ha nem megy, de zsíron is emelhetsz ha kell.
2016. márc. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen, több kalória kell.

Mit csinálsz és hány kg vagy?

2016. márc. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!