Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi a véleményetek a 100% Whey...

Patricii kérdése:

Mi a véleményetek a 100% Whey Protein Professional-rol egy lánynak?

Figyelt kérdés
Jövő héttől kezdeném el a testépitést. 17 éves lány vagyok, 162 cm magas és 55 kg. Szeretnek lemenni 52 kg-ra, de ezt mondjuk megoldanám futással heti 4x. szeretnék még ezen kivül izmot épiteni magamra és ezért gondoltam erre a megoldásra, hogy fehérjeport szedjek. Igazából azért szeretnék fehérjeport szedni, mert szeretnék áttérni véglegesen a vegetáriánus életmódra, mert számomra az sokkal megfelelőbb, és hát akkor valamivel kellne potolni a fehérjét. Persze fogyasztanék ezen belül még olyan termékeket is, amelyek tartalmaznak fehérjét. (pld. tej, túró, tojás, szója, joghurtok stb.) Mi a véleményetek? Ha lehet ne oktassatok ki :)

2016. febr. 21. 12:15
1 2
 1/11 Cortez70 ***** válasza:

Nincs vele gond, csak vannak olcsóbban ugyanilyen jók. Bár ízben ez a lányoknak jobban beválik.

A napi összes tápanyagbevitel számít, nem egy tápkieg. A napi fehérjebeviteled legyen meg kb 2g xttkg. Mindegy, hogy ennek egy része turmixból megy vagy mind szilárdból.

2016. febr. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Cortez70 ***** válasza:
Amúgy meg nem szeded, mivel ez is csak kaja, élelmiszer, nem gyógyszer. A húst sem szedjük. Meg nincs olyan, hogy nők nem ihatnak turmixot. Nem is értem, hogy miért szempont itt, hogy nő vagy. Húst is ehet nő, tejsavófehérjét is.
2016. febr. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Akkor én sem fogom szedni :)) csak azért irtam, hogy lánynak, mert a környezetemben eléggé elitélik, hogy egy lány ilyeneket egyen. vagyis tápkiegészitőt.
2016. febr. 21. 12:23
 4/11 Cortez70 ***** válasza:
Sok a debil, azokkal ne foglalkozz. Ez is csak kaja, nem dopping ahogy a sok idióta elképzeli.
2016. febr. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én szoktam húst szedni, hűtőpultból a kosárba pl.

Jó az a fehérje por, túlárazott , de legalább nagyon finom, lánynak tökéletes. Ha szereted a tömény édes ízt, amit én imádok :D, akkor a mézes-vanilia vagy karamell ízt ajánlom, ezenkívül még kokusz-csokit próbáltam, de az nem volt semmi extra.

2016. febr. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Semmi baj nem lesz a fehérjével. Esetleg ha megy tőle a hasad, vagy hányingered van, akkor az laktózérzékenységre utaló jel lesz. De reméljük nincs így. Ha a sima tejet bírod (inni), és nincs vele bajod, akkor a fehérjével sem lesz.
2016. febr. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Jó,de nem éri meg.
2016. febr. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én néha veszek, ha Scitecnél dolgozó ismerős tud hozni, 30% kedvezménnyel, úgy jó, amúgy drága.
2016. febr. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én édesszájú vagyok (vagyis inkább voltam, már nagyon ritkán eszem édességet), de ez a fehérje elég édes még nekem is. Most váltottam Stillmass Whey 80-ra, és ez pont kellemesen édes, és árban is jóval alatta van ennek, még postaköltséggel is. Előtte ez volt, vagy a Nitro Pure Whey Gold (Biotech).
2016. febr. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A nemed tökmindegy, az izmaid és az emésztésed és egyéb folyamataid ugyanolyanok...


Miért kéne pótolnod a fehérjét? Eszel fehérjét, komplett állatit is, mit kell itt pótolni?

A szóját nem tartom jónak, én tejterméket sem szoktam enni, húst eleve nem, de fehérjebeviteli problémám még véletlenül sincs, számomra értelmetlen a por. Persze ha keveset eszel és abban is sok a szénhidrát, akkor nálad előfordulhat. Nincs ám baj a fehérjeporral, aki szerint igen, azokkal ne foglalkozz. Fiatal vagy még, talán nem jöttél még rá, hogy úgyse tudsz megfelelni másoknak, valaki mindig beléd köt, ha van rajtad sapka, ha nem. Itt is olvastam már, hogy mennyire képesek a szülők abba belekötni, hogy testépít a gyerek. Nem ám cigi, drog, pia, iskolakerülés, nem, teljesen épeszű étrend és edzésterv melletti normális, fejlődéssel járó testépítés a gond nekik.


A fogyást amúgy nem futással oldod meg, hanem kalóriadeficittel, persze abban is tud segíteni, de az étrend, ételmennyiség akkor is alap. Ezt nem kötözködésből, csak gondoltam, leírom, hátha nem elég világos számodra.


Sok sikert! :)

2016. febr. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!