Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha Kreatin helyet HMB-t szednék?

Ha Kreatin helyet HMB-t szednék?

Figyelt kérdés
Miben különbözik a kettő? érdemes Kreatin minthogy HMB-t

2016. febr. 18. 12:15
 1/6 A kérdező kommentje:
A célom igazábol a száraz izomzat ,olvastam hogy a HMB segit a zsir lebontásában(égetésében) eltudnátok ezt magyarázni pontosan ?
2016. febr. 18. 12:19
 2/6 anonim ***** válasza:

Allítólag,ha egyszerre szeded a kettőt,erősítik egymás hatását.


Én használtam már mind a kettőt,inkább kreatint vegyél.

2016. febr. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem segít a zsírégetést, csak segít megtartani az izomtömeget, ha a kreatin működik nálad, többre mész vele, HMB napi 3-5 gramm kéne, az pedig húzós is.
2016. febr. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3

Mire gondolsz,az árra?

Fél kiló hmb 5600 forint a stillmass-on.Ha 5 grammjával szedi,akkor is elég 3 hónapig.

2016. febr. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
izomépités szempontjábol abszolút lényegtelen.semmi nem múlik rajta.se kreatin se hmb.
2016. febr. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A kreatin javítja az izom anyagcserét, ezáltal jóval könnyebben végzel több gyakorlatot hosszabb időn keresztül, kisebb fáradás mellett. Egyértelműen és jelentősen könnyebbé teszi az izom munkát, személyes tapasztalat. Amikor először kipróbáltam, nem hittem el amit önmagamon tapasztaltam. Azt mondtam, nem létezik, ez nem én vagyok. Viszont kb két hónap után pihenőt érdemes beiktatni a kreatinnál, mert utána már nem jelentkezik olyan intenzíven a hatása, csak a beiktatott pihenő után, ami legalább két hónap kell legyen legkevesebb de a fél év kihagyás után még inkább megdobja a kondíciót, amikor újra kezded szedni.

A HMB-nél nincs ilyen kihagyásra szükség, viszont amíg a kreatinnal telítődik a szervezet és csak hosszabb idő után lassan csökken a szintje, a HMB szintje a vérben a bevételt követő kettő és fél óra után felére csökken. Ha nem az edzéshez időzíted a szedését, akkor a hatás kifejtése nélkül távozik a szervezetből. A test zsírt csak intenzív, sokkszerű izom munka mellett bontja és égeti el a közreműködésével a szervezet.



A kreatin hatásának az a lényege, hogy vele jóval könnyebben végzel bármilyen gyakorlatot és ezért sokkal nagyobb edzettségre teszel szert a több és könnyebben végzett edzéssel a megfelelő fehérjedús (izom építő anyagban dús) táplálkozás mellett.


Vagyis nem a kreatintól erősödsz, hanem a többlet edzéstől és a fehérjétől, amit a kreatin hatására jóval könnyebben végzel. Ebben segít a kreatin.


.

A HMB hatása hozzá adódik a kreatinhoz valamilyen mértékben.


Itt olvashatsz a HMB-ről.

[link]


Majd olvad át, de idézek belőle:

"A vérszint gyorsan csökken bevitel esetén, kb. 2,5 óra alatt feleződik a keringő HMB mennyisége, ez azt jelenti, hogy a naponta 3-4-5-szöri fogyasztás javasolt, tehát minél több részletre elosztott bevitel ajánlott a maximális hatásossághoz. A HMB csökkenti az izom sérüléseit és/vagy a protein lebomlást, katabolizmust, miáltal izom- és erőnövekedést idéz elő.


Alkalmazásakor a testzsír havi kb. 1-2 kg-os csökkenésével és a zsírmentes testtömeg 0,5-1,2 kg-os növekedésével lehet számolni 3 gramm alkalmazásakor. A 3 grammos HMB adag 3 hét alatt 18%-al növelte az egész test erejét, szemben a placebo csoport 8%-ával"


Mind ezek ellenére nem ez alapján merem ajánlani, hanem mert kipróbáltam és azóta rendszeresen szedem amikor intenzív izom munkát jelentő sportot végzek. Szedem a kreatint is és a HMB-t is.

Érzem közben a hatását és azt is, amikor nem veszek be belőle, hogy akkor csökken az erőm. Azután beveszem a HMB-t is és rövidesen jóval könnyebbé, frissebbé válik az izom erő kifejtés.


Na de ki kell próbálni, mert itt én írhatok és idézhetek bármit és bárkit, amíg valaki önmaga ki nem próbálja, úgy sem fogja megtudni.

2016. febr. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!