Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen ételeket kell enni az...

Crysis32 kérdése:

Milyen ételeket kell enni az edzés elöt és után és a nap többi részében?

Figyelt kérdés
Mostnaság neki szeretnék álni a rendszeres edzéshez eddig is csináltam csak eddig nem nagyon figyeltem az étkezésre ,feltudtam szedni egy kis izmot , és most neki áltam olvasgatni hogy miket is kéne enni és addig arra jutotam hogy legtöbb helyt a rizs hus kombót valják amit meg értek hogy kell a magas fehérje be vitel de viszon a rizs az nagyon meg dobja a vércukor szintet és van nálam mége egy probléma hogy kolis vagyok vagyis amit vasárnap elkészitek annak ki kell bírni azt a hetet

2016. jan. 23. 10:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Edzés előtt szénhidrát, hogy legyen erőd, de ne közvetlen edzés előtt. Edzés után egy fehérje. Amúgy a többi étkezés az "sima" étkezés, tehát eszel rendesen.
2016. jan. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Na igen de miket tudom nagyrészt sovány husok zöldsegek de valami ami energiát meg adja
2016. jan. 23. 10:47
 3/8 A kérdező kommentje:
Meg milyen szénhidrát mert vannak a gyorsan és lassan felszívódó szénhidrátok
2016. jan. 23. 10:48
 4/8 Cortez70 ***** válasza:
66%
Edzés előtt 1-1,5 órával teljes étkezés, azaz kell fehéje és ch is. A ch összetett legyen, pl rizs, tk kenyér, krumpli, zab, stb. Mehet mellé hús, tojás. És igen, kell zöldség is. Edzés után nem árt egy fehérje shake, majd rá nem sok idő múlva megint egy teljes étkezés.
2016. jan. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Cortezék leírták. Koleszosként mehet a zab, tk kenyér, pufirizs mint ch. Bármikor meg tudod csinálni a zabot, tk kenyér, pufirizs adott.
2016. jan. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2016. jan. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi a neved? Keresztneved? /Bocsi az OFF ért./
2016. jan. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A zab lassabb, mint a sima főtt fehér rizs, de ha nagyon odavagy a vércukorszintért (én is, jobban érzem magam, ha minimálisan van cibálva), akkor egyél kevesebb ch-t és több zsírt, ami nem dobja meg. Már ha az neked jólesik és nem kavar be semmibe.

Elegendő fehérjebevitel kell, nem kifejezetten magas. Testépítés nélkül is kell a fehérje és testépítéskor sem kell sokkal több (főleg, ha nem testépítőnél egy kicsit is aktív embert veszünk alapul). Nem nagy ügy bevinni, persze aki péksütin él, annak nem jön össze, kicsit is rendesebb étrend mellett azért nem kihívás.

2016. jan. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!