Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi a véleményetek erről az...

Mi a véleményetek erről az irásról? Nem hosszú

Figyelt kérdés

[link]


a lényege annyi hogy minden izomcsoportra gyakorlatilag elég 1 gyakorlat, mert a formája genetikától függ, nem attól, hogy hogy edzed. - én viszont teljesen máshol érzem az izomlázat, ha máshogy eddzek. pl guggolva bicepszezve, ha kitámasztom a könyököm a combomon, csak a bicepszem alsó részét érzem. akkor hogy is van ez?



2015. dec. 27. 13:26
1 2
 1/14 Cortez70 ***** válasza:
Szerintem igaza van, mint általában mindig. Nem lehet a bicepsznek sem csak az alsó részét edzeni. Ha terhelődik az izom, akkor az egész izomszál összehúzódik, nem csak az eleje. De ha neked így a jó, akkor csináld, a tapadást nem tudod arrébb tenni.
2015. dec. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
ezt egy szóval sem mondtam hogy "csak" azt edzem, csupán arra probáltam célozni hogy azzal a gyakorlattal azokat az izomrostokat jobban igénybe veszi, máskülönben miért lenne úgy, hogy pl hátnap után valamikor csak a széleshátizmomban van izomláz, másik héten meg csak a közepét érzem? (más gyakorlatoakt csinálok) nyilván az egészet használom a gyakorlatok során, de nekem ez furcsa kicsit, valamikor mellezés után is, csak az eredésnél van izomláz, máskor meg konkrétan a mellkasomat érzem. továbbá a változatosság szerintem ugyszint egy fontos tényező, ugyanis a test mindig alkalmazkodik a "nehézségekhez".
2015. dec. 27. 13:40
 3/14 anonim ***** válasza:
Mast erzel, es ez fontos, ha valamit sportolsz. Pl eroemeloknek erdemes ugy edzeni a bicepszet hogy minel nagyobb legyen a teheles az aljan es minel jobban megnyuljon, hogy birja a felhuzast. De izomnovekedesben nincs kulonbseg
2015. dec. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A valtozatossagot megmutatom hogy kell alkamazni: csinalsz mondjuk 1 honapig egy gyakorlatot, aztan ha nem tudod tovabb neheziteni kicsereld egy hasonlora
2015. dec. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Igaza van. Azt a gyakorlatot csináld, amit a legjobban érzel, nem sérülésveszélyes.
2015. dec. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Cortez70 ***** válasza:
Én is változtatok és nem egyféle gyakorlatot végzek. De igenis megvannak azok a gyakorlataim amire èpül a fejlődésem. Nem cserélném le az evezést egyik csigás okosságra sem. Mindenki vègezze ami neki jó.
2015. dec. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Az elso par bekezdes utan mar nyomtam volna az x-re mikor eszrevettem, hogy az eleje csak hergeles. Teljesen igaza van ahogy annak is aki elottem irta, hogy egy gyakorlatot addig csinalj mig tudod novelni a sulyt.
2015. dec. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Cortez70 ***** válasza:
Suleiman edző jókat ír, visszatér a működő alapokhoz. Érdemes a többi bejegyzését is olvasni.
2015. dec. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
olvastam már összes posztját, és alkalmaztam is, viszont amióta vissza vettem a súlyból, és inkább változatosságra megyek, pl lassabb negativ, vagy akár több ismétlés, vagy ellentartással, sokkal jobban megérzem az edzést, több féle gyakorlatot csinálok, mármint minden izomcsoportra 2-t, viszont minden héten más, és brutális izomlázaim vannak, mint előtte még soha. mivel még csak 1 hónapja edzem ezzel a módszerrel, ami még rövid idő arra hogy azt mondjam hogy jobb v rosszabb
2015. dec. 27. 14:17
 10/14 Cortez70 ***** válasza:
Próbálgasd. Az izomláz egyèbként nem feltétele a fejlődèsnek. Ha most parkettát csiszolnál akkor is lenne az új mozgástól izomlázad, de nem lennél tőle izomállat. Meg nem pont neked írtam,hogy olvasd a többi írást is, hanem azoknak, akik eddig nem ismerték. Peace. ;)
2015. dec. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!