Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nyújtás. Mit gondoltok róla?...

Nyújtás. Mit gondoltok róla? Mikor? Hogyan? Mennyit?

Figyelt kérdés
mindenki máshogy nyújt. valaki edzés közbe, minden gyakorlat között, valaki edzés végén, valakinek eszébe sem jut, van aki meg azt mondja hogy edzés után 1-2 órával érdemes. szerintetek?

2015. okt. 31. 18:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
7%
Lényegtelen. Sose nyújtok, aztán semmit se számít. Legfeljebb lógok a húzódzkodón, ha olyan kedvem van vagy megfogom a guggolóállványt és nekifeszülök. Lábamat meg hátra húzom meg előre meg leülök és cipőm orrát megpróbálom elérni. Amúgy se vagyok nagyon hajlékony, nem is lazít le a nyújtás. Ha akarsz valamit, akkor jógázz, az szerintem hasznos.
2015. okt. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Dogmatix91 ***** válasza:
Az első válaszolóra ne hallgass. Minden valamirevaló sportoló nyújt. Én bemelegítésbe is rakok 1-2 nyújtó gyakorlatot. Persze akkor nem tartom sokáig (~5-10 másodpercig). A rendes nyújtás az edzés végén van. Nálam ez általában 20-30perc között szokott lenni. Én nem testépítek, de szerintem ott is elengedhetetlen a nyújtás a sérülések elkerülése és a megfelelő fejlődés érdekében. Megjegyzem a top testépítők között is akad pár elég laza versenyző, de mindegyik nyújt (Talán Branch Warren nem de ő széjjel is van szakadva). Szerintem edzés előtt egy alapos bemelegítés (nem csak az aznap edzeni kívánt izomcsoportot kell melegíteni) a végén meg legalább 10 perc nyújtás.
2015. okt. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ugyan már thai-box edzésen is volt 5 perc nyújtás, de lehet sokat mondok. Nem kell ezt ennyire túlharsogni. Persze, nyújtani kell, elméletileg, a kérdező is nyújtson nyugodtan, de én nem fogok, mert semmi hasznom belőle.
2015. okt. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

2 dolgot jegyezz meg:

- Hideg izmokat TILOS nyújtani.

- Edzés végén KELL nyújtani.

2015. okt. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Mi is edzés végén szoktunk nyújtani. De mindenképp nyújtsál!Csak bemelegítve
2015. nov. 1. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mi sorozatok kozott szoktuk az adott izmot nyujtani.
2015. nov. 1. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Dogmatix91 ***** válasza:
Egyébként hideg izmot is lehet nyújtani, csak teljesen másképp kell. Ízületi mobilitás szempontjából előnyösebb lehet a hidegen nyújtás, de ezt azért nem ajánlom senkinek. Alaposan utána kell nézni és itthon még szinte gyerekcipőben sem jár az ilyen fajta szakképzettség.
2015. nov. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Edzes elott bemelegítés, edzés közben kisebb nyújtások, utána hosszabb ideig tartó
2016. ápr. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az én véleményem az egészről az,hogy kell,mert elkezdessz bemerevedni,és sérülékennyé válsz.(TAPASZTALAT)

Nálam gyakorlat után,és az egész edzés végén is.

2016. ápr. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Olaf88 ***** válasza:
Mindegy, mikor nyújtasz, csak nyújts egy 20-30 percet minden nap. Csináld akkor, amikor jól esik. Én minden este lefekvés előtt elintézem, de ha neked reggel, vagy edzés után esik jól, csináld akkor.
2016. ápr. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!