Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 19 évesen megéri elkezdeni a...

19 évesen megéri elkezdeni a súlyemelést? Van esélyem pár éven belül elfogadható eredményre egy kisebb versenyen?

Figyelt kérdés

Összesen három éve edzek. Az első két évben testépítő edzést végeztem, minimális sikerrel, egyáltalán nem jött be, ekkor áttértem az erőemelésre. Egy éve csinálom, rengeteget erősödtem, és több izmot szedtem fel mint az előző két évben összesen. Jelenleg fekvenyomásom 130kg, guggolás 160, felhúzás 170.


Igazából mindig is súlyemelő akartam lenni, csak nem volt edző. Most sincs, viszont megtudtam, hogy az egyik rokonom anno súlyemelő volt, és hajlandó megtanítani a gyakorlatokra. Elsőre a szakításom 60kg volt, a lökésem pedig 80kg. 180cm vagyok 75 kilóval.


Rendszeres kemény edzés mellett pár éven belül lenne értelme megpróbálkozni egy versennyel, vagy ehhez már későn kezdtem el?


2015. aug. 14. 14:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem késő.
2015. aug. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ha olyanok az eredményeid akkor majd versenyezhetsz de ne csak a verseny motiváljon. Ha ehhez van kedved ezt csináld. Ha nem versenyezhetnél akkor csak azért nem emelnel sulyt?
2015. aug. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Vicces, én is tökéletesen hasonlóan kezdtem az edzős pályafutásom.. :D Bár megmaradtam a kevert edzésnél (alapvetően erő fókusz, kiegészítő testépítő módszerek, plusz súlyemelő gyakorlatok, mert tetszik).
2015. aug. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mindenképp súlyt fogok emelni, mert nagyon élvezem, ez nem kérdés, csak megfordult a fejemben a versenyzés gondolata is. Köszönöm a válaszokat!
2015. aug. 15. 00:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!