Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyi idő után esik összébb...

Mennyi idő után esik összébb az izomtömeg, ami a felpumpáltság eredménye? (Nem az edzés közbeni bedurranás, hanem, ami tovább tart)

Figyelt kérdés
Nem az edzés közbeni bedurranásra gondolok, hanem ami utána megmarad, nem tudom pontosan, amit talán a víz okoz? (ami több napig is eltart) Azt olvastam, aki kihagy pár edzést, annak összébb megy az izomtömege, de izmot nem veszt. Erre lennék kíváncsi, hogy ez mennyi idő, amég izmot nem vesztek, csak méretet az edzés kihagyás miatt. Illetve mennyi az a méretnövekedés, ami ezen a pumpáltságon túlmutat, és valódi izomtömeg növekedésnek tudható be, például a felkar méretnél?
2015. aug. 11. 16:14
 1/5 anonim ***** válasza:

A rendszeres edzestol megnovekszik az izmokban tarolt zsir es glikogen. Ha abbahagyod az edzest akkor ezekre nem lesz szukseg es urulnek.

Ezert van amugy az hogy kezdokent az elso 4-6 hetben nem nagyon izmosdsz. Fokent ez a szarkoplazma nő meg es a mentalis dolgok miatt erosodsz. Utana lesz az hogy elkezdesz izmosodni.

Ez hogy mennyi az a meretnovekedes eleg fogos kerdes mert ha izmosodsz akkor azzal egyutt no ez a szarkoplazma is.

2015. aug. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem, mert nem edzettem már másfél hete csuklóhúzódás miatt, és érzem, hogy összébb mentem, de ennyi idő után még izomlebomlás biztos, hogy nincsen (3 év kemény edzésmúlt). Ilyenkor izolált gyakorlatokban úgy érzem, hogy erősebb leszek. Mikor a karomat sikerül jól megedzeni, akkor megnő elég rendesen, azt hiszem, hogy jól fog továbbá növekedni, de nem hanem vagy ugyan olyan marad, vagy visszaesik, és e két állapot között ingázik.
2015. aug. 11. 16:33
 3/5 A kérdező kommentje:
Vagy azért esne összébb néha, mert túledzeném? Hogy lehetne ezt helyrehozni, hogy két edzés között ne essen összébb a méret? Már a heti egy edzés/ izomcsoport formáról már le is mondtam, próbálom a HST edzést kisebb, nagyobb sikerrel. Csak ilyenkor valószínűleg hajlamos vagyok túledzeni volumen szempontjából.
2015. aug. 11. 16:37
 4/5 anonim ***** válasza:
3 év "kemény" edzés után ezen a szinten állsz?:D Sajnállak, lehet másik sportot kellene keresned.
2015. aug. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát erősödök, meg növöget az izom, de szerintem nem az igazi. 75 kgosan 110-115 be nyomok fekve, kb ezen a szinten vagyok. Csak például a karom az nagyon kicsi, ez zavar, azt akarnám növelni, és az viselkedik úgy.
2015. aug. 11. 17:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!