Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha 9-10 napig csak zabpelyhet...

Ha 9-10 napig csak zabpelyhet tudok enni fehérjével abból lehet valami problémám? A többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Úgy alakult, hogy el kell utaznom egy kicsit messzebbre és kb 9-10 napig nem lesz lehetőségem szinte semmi normálisat enni. Fehérjeport, BCAA-t, némi magvat (mandula, mogyoró), zabpelyhet tudok vinni, ezek elállnak, de mást nem nagyon, mivel nem lesz hűtő a közelben....

Tehát gyakorlatilag egész nap, reggeltől estig (napi 5-6 étkezés) ilyesmin kellene élnem. Tudnátok tanácsot adni, hogy esetleg mi mást tudnék még enni, ami hasznos ch/fehérje forrás és nem igényel hűtést, illetve nem nagyon...?

Előre is köszönöm



2015. júl. 26. 11:17
 1/9 - palilaci - ***** válasza:

Mehet még mellé hal, bab konzerv, proteinszeletek.

Fehérjéből úgyis elég napi 1,2g/testsúly szintentartáshoz kb. Ha meg 9-10 napig nem tudsz enni, akkor valószinű, hogy edzeni se tudsz kondiba. Úgy csinálnám a helyedben, hogy 3 étkezés szemétkajából, 1 étkezés fehérje+zab, 1 proteinszelet/halkonzerv, 1 meg az edzés utáni turmix.

2015. júl. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem egyáltalán nincs étrendem bizonyos okok miatt. Én szemét kaját eszek, reggel viszont megeszem a zabpelyhet, egyszer meg eszek halkonzervet. Így is sikerült izmosodni egy kicsit, szóval a te esetedben az 9-10 nap nem fog semmit jelenteni. Esetleg ha van időd, akkor edzhetsz kicsit saját súllyal vagy ha van szállítható egykezes súlyzód, akkor vidd el magaddal.
2015. júl. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Azért kíváncsi lennék, hogy a világ melyik eldugott helyén leszel bezárva egy barlangba, ahol még sosem láttak húst, vagy netán rizst, krumplit.
2015. júl. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Szergej55 ***** válasza:
Ember, ne döfd már le magad 10 nap miatt, komolyan!
2015. júl. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Szintiszoli123 ***** válasza:

Ha a napi teljes Ch beviteled zp-ből fogod, megoldani, nem lesz egyszerű a körülötted élők helyzete. El fogod őket gázosítani.

Jó lehet még a pufirizs szelet. Gyorsan meg lehet szeretni, kevesebb benne a rost, az inzulinindexe olyan, mint a fehér rizsé. De ha ez neked túl sok, akkor van barna rizsből készült pufiszelet is.

Van ezen kívül millió féle extrudált kenyér. Azoknak magasabb az II-je, lévén őrleményből készült élelmiszerek, de 9-10 napig élhetsz ezeken, nem lesz rosszabb a forma.

2015. júl. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#3 ismerik a rizst és a húst, csak nem lesz lehetőségem rendelni, mivel az piszok drága lenne 10 napon keresztül... Tűzhely és hűtő meg nincs sajnos, hogy előre lefőzzem.

#4 nem döföm le magam, csak könnyen zsírosodó típus vagyok és szeretném minimalizálni a "formahanyatlást" .. Pláne, hogy mozgás azért lesz és nemcsak a tápanyagbevitellel lesz probléma, hanem az elosztással is. Simán lehet, hogy pl. egy nap a szokásos 6 étkezés helyett csak 3 lesz, az is sok óra kihagyással... Különben nincs para, csak legutóbb tavaly, amikor így el kellett mennem 6 napra (és az csak 6 volt..) eléggé leamortizáltam magam a szemét kajával... :D (fehér kenyér és társai..)

2015. júl. 26. 13:58
 7/9 anonim ***** válasza:

10 nap alatt az ég világon semmi nem fog történni, legalábbis semmi olyan, amit utána 2 héten belül ne tudnál "kijavítani".


Nem ez a 10 nap határozza meg, hogy hogyan nézel, ki, hanem a többi 355, ha 1 évet nézünk.


Nem tudom pontosan mit csinálsz, gondolom nyaralni mész, akkor meg nyaralj!


Évente kellenek ilyen 1-2 hetes pihenők, sokkal jobb lesz utána.

2015. júl. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mivel úgyse edzesz és könnyen zsirosodsz, szerintem nem is kell túlzásba vinni a széhidrátot. Egyél sok fehérjét hogy az izom ne lássa kárát. Amugy néha tényleg jót tesz egy kis kimaradás. Ha anyagilag birod, vegyél egy csomag (kb. 20-24 db) proteinszeletet és vidd el. Ilyen esetekre pont jó.
2015. júl. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tonhalkonzerv TK kenyérrel? egyiknek se kell hűtő.
2015. júl. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!