Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyi energiát vagy kalóriát...

Mennyi energiát vagy kalóriát fogyaszt el a test pusztán az életfunkciókkal?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy maga az "élés" mennyit használ el, mindig mondják, hogy égesd a kalóriát ennyit meg ennyit, de pontosan sosem lehet tudni, hogy jól csináltad-e!?
2015. júl. 20. 14:09
 1/9 anonim ***** válasza:

1200-1500 kcal között a méretektöl függöen.


EZ az, ami alá menni nem érdemes, mert csak beindítja a "jojót"


Ha fogyni akarsz, akkor tarts normális értéket, és sporttal hozd létre a kalóriadeficitet.

2015. júl. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha bejelentkezel a kalóriabázis.hu-ra, ott - a saját adataid megadása után - kiszámolja a rendszer, hogy mennyi az, ami az élefunkciókhoz kell, mennyi, amit a normál életmódod mellett elhasználsz, mennyi kcalt viszel be a kajákkal/italokkal, mennyit tudzs elhasználni meghatározott sporttal, munkával, és mennnyi kellene a fogyáshoz
2015. júl. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint nem csinálom rosszul, 1800kcal-át viszek be, emellett súlyzós és kardió edzésem is van.Akkor az azt jelenti, hogy az életfunkciók kb 1200-1500+edzés az biztos, hogy több, mint 1800 főleg, hogy a kardió 900kcal-át éget el nekem.Köszönöm!
2015. júl. 20. 14:57
 4/9 anonim ***** válasza:

"Akkor ezek szerint nem csinálom rosszul, 1800kcal-át viszek be, emellett súlyzós és kardió edzésem is van.Akkor az azt jelenti, hogy az életfunkciók kb 1200-1500+edzés az biztos, hogy több, mint 1800 főleg, hogy a kardió 900kcal-át éget el nekem.Köszönöm!"


Bocs, de nem mindegy, hogy mennyivel vagy minuszban. Mert ha túlságosan, akkor az sem tesz jót, sem neked, sem a fogyásodnak. Ugyanis ha túl nagy a kalóriadeficit, akkor a szervezeted izmokat is kezd leépíteni, ami nem okos dolog.


Okosabb, ha tényleg kiszámolod a kalóriabázison a rád vonatkozó adatokat, meg az ottani fórumon is kaphatsz igen sok segítse´get.

2015. júl. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Regisztráltam az oldalra, de szerintem nem normális adatok vannak fent...beírtam mindent korrekten, de azt írta, hogy "ehetek még 950kcal", meg hogy a súlyzós edzés 1100kcal égetett el a kardió meg 400-at.Ezek a számok nem normális adatok, a súlyzós edzés, amit aznap megcsináltam az 700kcal égetett el, a kardió meg 330-at(a gép,amin csináltam kiírta pontosan).Szóval egy olyan adatbázisból dolgozhatnak, ami nagyon téves adatokkal dolgozik.A biotechnek jobban hiszek, az ő adataik pontosabbak sokszor.A legkomolyabb,hogy azt írta,hogy 1.44kg fogyok hetente, ha így folytatom, jelenleg 3hete nyomom, a fogyás 2kiló volt, pedig végig azt csináltam, amit beírtam a kalóriabázisra.Az adatok pontatlanok és így megbízhatatlan.
2015. júl. 21. 06:05
 6/9 anonim ***** válasza:

"Regisztráltam az oldalra, de szerintem nem normális adatok vannak fent...beírtam mindent korrekten, de azt írta, hogy "ehetek még 950kcal", meg hogy a súlyzós edzés 1100kcal égetett el a kardió meg 400-at.Ezek a számok nem normális adatok, a súlyzós edzés, amit aznap megcsináltam az 700kcal égetett el, a kardió meg 330-at(a gép,amin csináltam kiírta pontosan).Szóval egy olyan adatbázisból dolgozhatnak, ami nagyon téves adatokkal dolgozik.A biotechnek jobban hiszek, az ő adataik pontosabbak sokszor.A legkomolyabb,hogy azt írta,hogy 1.44kg fogyok hetente, ha így folytatom, jelenleg 3hete nyomom, a fogyás 2kiló volt, pedig végig azt csináltam, amit beírtam a kalóriabázisra.Az adatok pontatlanok és így megbízhatatlan."


Te vagy eltévedve.


Az oldal azokkal az adatokkal dolgozik, amiket megadtál, ha ezek nem stimmelnek, akkor a kiszámolt értékek sem lehetnek jók.


A gép, amivel sportolsz, egy átlagértéket "mér", a kalóriabázis a te súlyodra viszonyítja - mert azt gondolom, belátod, hoyg egy 50 kg-os ember nem ugyannyi kalóriát fogyaszt, mint egy 90 kg-os azonos terhelés alatt. Ezért igen valószínü, hogy az ott kiszámolt adatok a jók.


A "napi fogyás" csak tájékoztató adat, mert nem minden ember egyformán müködik, illetve akin sok fölösleg van, az ugyanannyi minusszal többet tud fogyni, mint akinem csak pár kg-t kellene leadnia.


Mellesleg nemcsak az számít, hoyg mennyit sportolsz, hanem az is, hogy mennyit eszel meg ISZOL!!!, ugyanis hiába sportolsz rengeteget, ha még több kalóriát viszel be.

Három hét alatt a 2 kg minusz teljesen jó, heti max fél kg-ot javasolnak, ha tartós és egészséges módon akarsz fogyni.

2015. júl. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Én értem, amit mondasz, csak egy súlyzós edzés nem fog 1100kcal elégetni, az írtam be, hogy 110perc súlyzózás, ami közel sem 1100kcal elégetése.Ebből a "hibából" következtettem a többire, hiszen, ha ez rossz, akkor a többi miért lenne jó!?

Én is elégedett vagyok a 2kg fogyással, de ez a heti 1.44kg fogyás baromság.

Az étkezésem kiváló, napi fehérjém kb 200g, szénhidrátom 280g, Zsír elhanyagolható, fűszer 0, Víz 4l+2x3dl fehérje, összkalóriám 1800kcal(kerekítve) Nem vagyok éhes, jó a közérzetem pedig erősen edzek.Nem hiszem, hogy el lennék tévedve, de hiába viszel be adatokat, ha az oldal adatai hibásak.

2015. júl. 21. 10:36
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem tényleg jók az adatok, csak a súlyod is magas.


Nekem 110 perc súlyzózás 748 kcal, a 65 kg-os sulyomhoz mérve.

2015. júl. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
183cm/90kg vagyok, ma lábaztam, tegnap melleztem és a ugyan azt írja ki mind a kettőre......csak egy átlagot számít ezért kételkedek benne, de ez nem azt jelenti, hogy te vagy az oldal téved, lehet,hogy szimplán én vagyok hitetlen, de az biztos,hogy 90kg-osan heti 1.44kg irreális, a nagy súlyból lehet ennyit fogyni, de ez nem nagy súly, hiszen 183centi vok, van rajtam kb 5-7kg felesleg, pont annyi, amennyi nagyon nehezen szokott lemenni.Remélem érted már, hogy mit akarok mondani
2015. júl. 21. 14:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!