Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi az a crossfit, és hogyan...

Mi az a crossfit, és hogyan kezdjem el?

Figyelt kérdés

több mint egy éve testépítek, de nekem ez már annyira nem jön be.

heti 3-5x lemegyek a terembe, leedzem az izmot, szét vagyok durranva fél óráig, megiszom a fehérjémet, állandóan eszem, és ez minden nap. unalmas, és szeretnék váltani. egyik ismerősöm mondta hogy nézzek utána a crossfitnek, de gondoltam jobb ha itt kérdezek rá, mert konkrét választ kapok esetleg tanácsokat is.

válaszokat előre köszönöm.



2015. júl. 12. 01:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
Képzeld el azt, hogy a nagy súlyokat amikkel eddig dolgoztál, mostmár időre kell rángatnod, anélkül, hogy az ízületeket óvó formahelyességet szemelőtt tartanád. Bíztató? Ha tetszik akkor gugglizz, sztem sehogy se kezd el..
2015. júl. 12. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Menj el súlyemelő edzésre inkább!
2015. júl. 12. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
96%

Jó kis ízület romboló "sport"... ha komolyban űzöd több évig 50-60 évesen már nyomhatod a járókerettel.

Vannak emberek akiknek a bevált módszerek "unalmasak" vagy nem tudom és kitalálnak mindig valami újat hogy azt higgyék hogy ők okosabbak meg jobbak másoknál miközben baromságot csinálnak.

[link]

2015. júl. 12. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 - palilaci - ***** válasza:
89%
Helyedben inkább a street workout felé kacsintgatnék, vagy küzdősport. Ezt kiegészíted az alapgyakorlatokkal és jó leszel. De a crossfitt tényleg egy vicc. Sírva röhögtem el magam mikor megláttam a crossos "húzódzkodást".
2015. júl. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Sowilo ***** válasza:
89%
# 4 a street workouttól meg a társaság miatt fog elmenni a kedve, tapasztalatból mondom. Olyan szintű szellemi mocsoktengert ritkán tapasztal az ember, mint ami a workoutos egyedek között folyik, értelmes ember képtelen elviselni. Ha érdekel maga a mozgásforma, inkább menj el tornásznak...
2015. júl. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
94%

#Sowilo: Ha nem 5-6 éves arról már lecsúszott.


Sajnos sok helyen nincs workout park. Inkább próbálkozz akkor Fegyencedzéssel, de ne hidd el a lejárató propagandát sem a testépítésről. A saját súlyos edzések mellett menj el futni, csinálj alapgyakorlatokat kétkezes rúddal.

2015. júl. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Mehet tornásznak is, csak olimpikon nem lesz belőle.
2015. júl. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
65%

Nah, ahogy varhato volt, megerkeztek a fikazo bejegyzesek, gyanitom olyanoktol, akik soha sem probaltak ki a crossfitet. Pedig a kerdes tok normalis es ertheto is.

Nem ertem, miert kell egybol ledegradalni valamit, ami mas, mint amit egyesek udvozitonek tartanak. 12 evig kuzdosportoltam, utana 2 evig testepitettem. A testepitest abba kellett hagynom egy autobaleset miatt, de ujra el akartam kezdni, mikor mar kepes voltam ra. Epp a kornyekbeli termeket jartam, mikor raakadtam egy crossfit boxra. Eloszor csak vegigneztem egy edzest, majd ki is probaltam egyet, es ugy dontottem, hogy ezt akarom csinalni. Ennek mar fel eve, es koszonom, tok jol erzem magam.

Sokkal valtozatosabb, mint a testepites, megvannak az elonyei es hatranyai is azzal szemben.

Miert lenne izuletgyilkos? Mert a youtubon csak azokat a videokat nezed meg, amelyiken sz**rul toljak? A "rangatozo" (ahogy ti hivjatok) huzodzkodasnak utana kellene jarni egy kicsit, mielott kopdosorohamot kapnank. A kipping es a butterfly huzodzkodas, ha szabalyosan csinaljak, egyaltalan nem terheli meg jobban az izuleteket, mint a normal huzodkodas. A sulyemelo gyakorlatok sem veszelyesebbek az edzotermi gepeknel, ha a technika rendben van.

Amugy meg nem ertem miert is kellene osszehasonlitani, hiszen mind a ket sportnak mas a celja.


De hogy megprobaljak a kerdesre is valaszolni:

A crossfit lenyegeben a fitness es sulyemeles otvozete - talan ez a legkozelebbi leiras. Elsosorban allokepessegi sportnak neveznem, de noveli az erot, es igen, valamilyen mertekben az izomzatot is, hiszen ahogy fejlodsz, egyre nagyobb es nagyobb sulyokkal dolgozol. (Meg mielott megkapnam, nem, soha nem lesz akkora izomzatod, mint egy testepitonek, de mint emlitettem, mas a cel.) Ugrasszaruen fejleszti a robbanekonysagot peldaul.

Egy rendes edzes all a bemeligetesbol, egy WOD-bol (workout of the day), es egy levezetesbol. A WOD minden esetben idore megy, es rengeteg kulonfele gyakorlatot tartalmazhat az ugralokotelezestol a deadliftig. Minden edzes teljes testes edzes, es jelentos resze tele van kardioval.


Pl. a mai edzesem:

Bemelegites, melynek resze volt:

50 guggolas

40 ugynevezett hand release fekvotamasz

30 burpee


Ezutan a WOD: 5 kor (35 perc celido)

50 knee to elbow (terd a konyokhoz) magasitott tartassal. Lenyegeben fekvotamasz poz ugy, hogy a felsotested magasabban van, mint a labaid.

10 heavy deadlift (a suly ugye egyenfuggo)

1 perc wallsit (egyenes hattal, ulopozicioban tamaszkodsz a falnak hattal)

400 meter futas.

1 perc pihi


Es meg ezutan egy kisebb levezetes, ami inkabb nyujtasok sorozata.

Valahogy igy nez ki egy edzes, de mindig mas. Van amikor tobb a sulyzos gyakorlat, van amikor tobb a cardio, van, amikor tobb a sajat testsulyos gyakorlat, stb.


Nagyon fontos hogy egy rendes edzot talalj, olyat, aki tenyleg tudja, mit, hogyan kell csinalni. Megmutatja a gyakorlatok helyes vegzesi modjat, odafigyel rad, kijavit, ha kell. Ha az edzo sz**r, sz**r lesz a crossfit is. :)

Azert azt meg hozzatennem, hogy ha akarsz valahogy kinezni, akkor a kaja itt is nagyon fontos, valamint ha nagyobb mellkast akarsz, akkor neha azert nem art kulon mell napokat beiktatni :) Igen, a relative kis mellizom Crossfit-betegseg, de hat ez van.

Azt ajanlom, kezd el, probald ki, hogy egyaltalan tetszik-e, amit tapasztalsz. A kozossegek pl. tok jok szoktak lenni, ha kell segitseg, mindig megkapod es a hangulat is tobbynire vidam. De ne vard azt, amit a testepitestol kapnal :)



Ui.: Ha a crossfit annyira szar lenne, akkor miert van az, hogy csak abban a boxban, ahova en jarok, rendszeresen jonnek le testepitok is edzeni, es ugyanugy megprobaljak "vegigszenvedni" az edzest, mit a crossfitesek?

2015. júl. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Sowilo ***** válasza:

# 6 a fegyencedzés nem csak azért gagyi, mert gyűlöletpropagandával próbálja eladni magát, hanem mert még maga az edzés is messze a legszarabb az összes hasonló könyv között. A fegyencedzés kb. a sportolók Mein Kapmfja :D


Ha otthoni testsúlyos edzés, akkor Building the gymnastic body, vagy ha az túl nehéz kezdésnek, akkor You are your own gym. Angolul nem árt tudni.

2015. júl. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

# 9

Paul Wadenek van egy új könyve "Csak az izom" vagy valami ilyesmi véletlen egyszer egy példány a kezembe került de ugyan az... bele lapozgattam minden oldalon így a koksz úgy a szteroid , a konditeremben csak koszosok járnak...

2015. júl. 14. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!