Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kardio edzés, lapos has? Mit...

Kardio edzés, lapos has? Mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Nagyon ellustultam az utóbbi időben, rászánom magam, hogy edzőterembe járjak. Viszont nagyon hülye vagyok ezekhez. Alapjáraton nagyon vékony voltam (43-45 kiló), viszont 1 éve hagytam ott az előző munkahelyem, átmentem zabálásba, és mellette nem is mozogtam szinte semmit. Híztam is azonnal 5-6 kilót, most már ha nem eszem, akkor is tartom ezt a súlyt. Viszont iszonyat nagy lett a hasam, plusz combra, fenékre is szeretnék erősíteni. Személyi edzőhöz menjek inkább? vagy spinningre? kettlebell? nem szeretném otthon, a youtube-ról letöltött gyakorlatokat végezni első körben, mindenféleképpen edzőtermet szeretnék.
2015. júl. 9. 14:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Először is egy alap, használható étrend kell neked. Kezdjük 100 gramm fehérjéről, 150 gramm szénhidrátról és 25 gramm zsírról. Ezt vidd be jó minőségű forrásokból. Az első és az utolsó étkezés legyen szénhidrátszegény a maradékot pedig oszd szét a nap folyamán. Minden étkezés tartalmazzon legalább 20 gramm fehérjét és rostforrásokkal legyen kiegészítve.


Jól teszed, hogy egyből edzőterembe mész. Kezd heti 3 átmozgató teljes test edzéssel, a személyi edzők legalább 80%-a hulladék sajnos ezzel számolni kell. Semmit nem ért a legtöbb az edzéshez. A pihenőnapokon végezz 30-60 perc alacsony intenzitású kardió edzést, étkezéstől minél távolabb. Popsid és combot feszítsd/tartsd tónusban amennyire tudod. pl.: futópadon emelkedőn gyaloglás, taposógép, lépcsőzőgép, bicikligép.

2015. júl. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod. Hát igen, az étkezés, ez az, amit nehezen tudnék megvalósítani. Gondolom, hogy ez is az alapja az egésznek, de sajnos soha nem figyeltem arra, mikor mit eszek. Számtalanszor "elfelejtek" enni, tudom, ez nagyon hülyén hangzik, de így van. Éjfélkor rájövök, hogy valami bajom van, és akkor esik le, igen, nem ettem ma még semmit. És akkor jön éjjel a töltött káposzta és társai. Reggelizni pedig egyáltalán nem szoktam sajnos. Akkor azt javaslod, hogy hagyjam a személyi edzőt, menjek le konditerembe heti 3-4 alkalommal kb. 2 órára, és a gépeken kezdjem? (futópad, lépcsőző, bicikli stb.)
2015. júl. 9. 15:14
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem, azt mondom vegyél egy mérleget. A mérlegen leméred a kaját, főzésnél kb. 10 másodpercet vesz igénybe. Okostelefonodon állítasz figyelmeztetőt, négy vagy öt étkezésre.


Lemész minden nap az edzőterembe, heti háromszor teljes testes átmozgató edzést csinálsz az edzőterem részlegen, a pihenő napokon pedig kardiózol a kardió részlegen.

2015. júl. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha most ezt az egészet amit leírtam elkezded csinálni, marha gyorsan elkezdesz alakulni. Fél év múlva pedig bekérdezel gyakorira, hogy finomhangoljuk az étrended.
2015. júl. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!