Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az olívaolaj mennyire felel...

Az olívaolaj mennyire felel meg esszenciális zsírsav bevitelére?

Figyelt kérdés
Lenmagolajat sehol nem találtam, pedig kerestem Intersparban, Tescoban, mindenhol csak olívaolajat meg 100-féle másikat találtam. Van lenmagpelyhem, de ma vett anya olívaolajat, gondoltam, megoldom azzal egy ideig.

2015. júl. 8. 22:34
 1/4 Szintiszoli123 ***** válasza:

Nem felel meg.

De egyszeresen telítetlen zsírbevitelre jó, mert nincs benne elszállva az omega 6 és aránylag olcsó.


Mellé kell még lenolaj, amit drogériákban tudsz beszerezni.


Ha megvan az 1 g/ttkg zsírbevitel, akkor 30% álljon telített zsírokból 40-50% olívaolajból, 20-30% lenolajból. Ezzel kb a mai ismeretek szerinti ajánlásnak megfelelő arányban viszed be az egyes zsírsavakat és rendben lesz az omega3 - omega6 rátája is.

Mindenből hidegen sajtoltat vagy extra szüzet.

Mellé mehet még halolajkapszola.

2015. júl. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Drogériákban lehet kapni 500 ml lenolajat 1000-1200 forintért? Mert ha nem, akkor valahogy neten próbálom megoldani.
2015. júl. 9. 14:33
 3/4 Szintiszoli123 ***** válasza:

Nem lehet kapni és ne próbáld meg neten megoldani.

200 ml lenolaj 700 forint (Solio). Ez a minimum. Ennél olcsóbbat nem javaslok venni. De ebből nem kell sok. Leírtam az arányokat. 10-15 ml lenolaj elég egy napra. Tehát napi 35 forint kell lenolajra, de ennyi kell.

Nem lesz jobb a forma, ha csak lenolajjal oldod meg a zsírbevitelt. Sőt. Vannak cikkek arról is, hogy az omega 3 túladagolása is lehet káros.

2015. júl. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Találtam hidegen sajtolt lenmagolajat a zöldségesnél ezen az áron, amit írtál. :)
2015. júl. 9. 17:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!