Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ti a növényi fehérjét beleszám...

Ti a növényi fehérjét beleszámoljátok a 2 gramm/tskg menyiségbe?

Figyelt kérdés
Mert én csak az állatit számolom, így meg kijön 3 gramm/tskg a növényivel együtt.

2015. jún. 23. 09:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%

Csak az állatit számolom, a növényi számomra jelentéktelen.

Persze attól is függ, hogy milyen növényi fehérjeforrásokra gondolsz. A szójakészítményeket sokan számolják, ha fogyasztanak belőlük.

2015. jún. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én bele számolom és összesen sincs meg a híres 2gramm*testtömeg mégis fejlődöm.
2015. jún. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Rizs, zab, bab. ezek tartalmaznak fehérjét az étrendemben jelentősebb mennyiségben.
2015. jún. 23. 10:19
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

--gömb--


Én számolom, mert teljesen mindegy hogy beleveszi-e az ember vagy nem, a növényi fehérjéből származó aminosavak is benne vannak a dologban.

Egyébként én érzem a különbséget a rizs meg a fénymag között például. Előbbinek 8 %, utóbbinak 15-17% a fehérje tartalma. 0,8-1kg napi mennyiségnél ez kb 70 g pluszt jelent. Az állati fehérje azonos mennyiségű szokott lenni.

2015. jún. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Szergej55 ***** válasza:
Nem számolom.
2015. jún. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én beleveszem, de hússal együtt fogyasztom, és igyekszem úgy sakkozni az aminosavakkal, hogy komplex legyen. Pl. kukorica bab együtt.
2015. jún. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én még így is alig tudok regenerálódni, bele számolom, és olyan 3* a testtömegem jön ki.
2015. jún. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én nem számolom, az egyszerűség kedvéért, de egyébként számít az is. A vicc az, hogy mivel rendszerint minden étkezéshez használunk állati eredetű fehérjét, a növényi is jobban hasznosul. Állatiból kb. 2g-ot viszek be, de már inkább kevesebbet, úgy érzem nincs ennyire szükség, plusz ott van a növényi is, szóval valamivel kevesebb, mint 2g ha csak az állatit nézem, növényivel számolva viszont több.
2015. jún. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Csak az állatit számolom, a növényi számomra jelentéktelen. "


The broscience is strong on this one...

2015. jún. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mi a broscience abban, hogy számára jelentéktelen?
2015. jún. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!