Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek mennyit kéne...

Szerintetek mennyit kéne leadnom az "ideális súlyhoz"? Többi lent.

Figyelt kérdés
Sziasztok, 164cm vagyok és 58kg. 54voltam sokáig, ám műtét miatt sokat kikellett hagynom a sportból. 6évet fociztam és kézilabdáztam, 3éve röpizek és és november óta G-flexre járok,tehát van izomzatom. Szerintetek mennyit kéne leadnom az ideális súlyomhoz?

2015. jún. 20. 15:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Azt te nem tudhatod, mert az izomtömeget nem igazán mutatja ki bármi is. De a testzsírszázalékoddal kell kalkulálni. Ha átlagos, edzetlen ember lennél, akkor ezekkel a százalékokkal lehetne számolni:


[link]


Viszont ahogy nő az izomtömeged, úgy lesz egyre kisebb a testzsírszázalékod. Én a helyedben a közepét lőném be ezeknek az intervallumoknak, ha nem lennék edzésben, nem lennék túlzottan izmos. Ha edzel, erősítesz, stb., akkor szerintem lődd be az ideálisnak az alját. Tehát ha férfi vagy 20-39 év közötti izmos férfi vagy, akkor 10-15 százalék közötti testzsírszázalékra törekedj. Az a lényeg, hogy jól érezd magad. Azt úgy nagyjából érezni fogod, hogy minél nem érdemesebb lejjebb menni. És annál nem is lesz könnyű lejjebb menni.

2015. jún. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Koszonom! :) 18eves vagyok es lany. De megnezem a linkez es kalkulalok! :)
2015. jún. 21. 18:58
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem tökéletes vagy...én kézilabdában vagyok szélső 168 cm magassággal és 75 kilóval:D
2015. júl. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!