Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az 5x5 most erő vagy izomnövel...

Az 5x5 most erő vagy izomnövelő edzés? Esetleg mindkettő? SL és ICF 5x5 között mi különbség?

Figyelt kérdés

Melyikre hat jobban,az erő vagy az izmok növekedésére?

Meddig lehet végezni?

Akár 1 évek keresztül is vagy ez az 5x5 csak pár hónapot vesz igénybe és után pihenni kell?

Írnak minden félét.

Én úgy tudom, hogy szériában más piramist mond.

Ha 100 kg a max. amivel edzeni akarok,akkor azzal csinálok 5x5-öt. Igaz?

Már feltették a kérdést : 5x5 előtt mennyi a bemelegítő sorozatok és ismétlések száma?

50,60,80 kilóval hányszor hányat guggolok,nyomok,emelek?

Úgy tudom,hogy inkább erőt hoz mint izmot.



2015. jún. 15. 10:24
 1/7 A kérdező kommentje:

A cél nem verseny hanem egy általános erő elérése.

A hétköznapokra.

A lassú fejlődés sem baj. Nincs olyan cél, hogy bizonyos időre szeretnék elérni valamit.

Csak szépen lassan fejlődni.

Ajánlott csak az 5x5-tel folyamatosan edzeni?

2015. jún. 15. 10:30
 2/7 anonim ***** válasza:

Mivel ennek az edzestervnek az a lenyege h minden edzesen novelni kell a sulyt, ezert nyilvan addig lehet csinalni amig tudod novelni.

Ha ezt nem tudtad akkor valoszinuleg sok mindent nem tudsz meg errol a programrol, tehat olvass meg utana alaposan. Az h minden gyakorlatbol 5x5 ot csinalsz es ugy edzzel ahogy eddig az meg nem SL5x5 edzesterv.

2015. jún. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mehet 1 éven keresztül is kezdőként. A kulonbség az hogy az icf 5x5 testepito edzesterv. A sl 5x5 meg annyira nem jo. Ahhoz tul keves a volumen hogy arányosan fejlodjon valaki de ahhoz meg tul sok eroemelo edzestervnek lehessen titualni.
2015. jún. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem meg az icf 5x5 ben tul nagy a volumen, csak a gyakorlatokat futottam at de ez egy 2-3 oras edzesnek tunik nekem elsore.
2015. jún. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]


Ez pl. a Madcow módszerről egy elég jó összefoglaló. Egyénfüggő, hogy erőt, vagy tömeget hoz, de leginkább mindkettőt. Általában azt szokták mondani, hogy 1-4 ismétlés inkább erőt hoz, 6-8 pedig tömeget, az 5 pedig a kettő között van. Elég magas, hogy izmosodj, de nem olyan magas, hogy ne tudj erősödni.

2015. jún. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2 oras edzes valoban. Ha nincs ra idod csinalj egy masikat. Az iroja krealt egy rovidebbet is ahol kevesebbet dolgozol nagy sulyokkal es hamarabb megvagy vele.
2015. jún. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jó lesz az egy és fél órás edzésnek is, a többi teljes testes se gyorsabb ám.
2015. jún. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!