Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Napközben miért ürülnek le a...

Napközben miért ürülnek le a glikogénraktárak?

Figyelt kérdés
Tehát napközben mikor nincsen semmilyen fizikai megterhelés, nem pont az történik hogí a szervezet zsírból nyeri az energiát? Ha ez így van , akkor miért nem elegendő edzés után nagy adagban gyorsan felszívódó szénhidrátot bevinni, hogy feltölsük az edzés során kiürült glikogénraktárakat?

2015. máj. 19. 22:40
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

"Tehát tulajdonképpen a tömegnövelési időszakban is elég lenne edzés előtt 1-2 órával egy nagyobb szénhidrát étkezés, illetve edzés után a folyékony szénhidrát, a nap többi szakaszában pedig csak fehérje, hogy megelőzzük a katabolizmust? Ezzel is tökéletesen megmaradna az izomtömeg és sikeres lenne a tömegelés nem?"


Azt nem mondanám, hogy elég lenne. Tömegnöveléskor azért van szükség szénhidrátra, mert az inzulinnak anabolikus hatása, pontosabban a tápanyagokat szállítja, tehát nagyon leegyszerűsítve, szénhidrát mellett a fehérje is jobban hasznosul. Én csak megemlítettem, hogy van egy ilyen érv, hogy ezért nem kell 2-3 óránként enni, de ez is egy hülyeség, mert 1-2, sőt szerintem 3 részletben sem tudod bevinni a szénhidrátot tömegnöveléskor, másrészt szerintem úgy kevésbé hatékony is. Tudom, hogy meg lehet enni 300g rizst (most maradjunk csak ennyinél, szerintem ez nem sok) mondjuk 3 részletben, de nem hiszem, hogy az túl kényelmes, pláne, hogy ahhoz jön még a zöldség is, ami normális esetben szerintem legalább fél kiló nyers zöldséget takar, de inkább többet.


De ez nem olyan sok szénhidrát. Amúgy sem árt elosztani több részre, egyenletesebb lesz az inzulinszint. Persze edzés után lehet többet bevinni, ez rendben van. Meg általánosságban, nap közben vagy edzés után érdemes bevinni a nagyrészét, de érdemes azért elosztani kisebb adagokra szerintem.


Ha nem viszel be szénhidrátot csak este, az nem edzés módszer. És mellékesen oltára nagy baromság. Ez valami harcoshiperszuper étrend lehet, de semmi értelme.


A katabolizmus meg összetett dolog. A speciális étrenddel, sok fehérjével, illetve azzal, hogy folyamatosan stimulációt adsz az izomnak, arra készteted a szervezeted, hogy ne az izmokat bontsa. De valamennyit így is lebont. Ezt nem értik sokan, "höhö, nem fehérjét bont a szervezetem". Csókolom de. Katabolizmus = lebontás. Az izomfehérje is lebomlik, ha katabolikus állapotba kerülsz. Csak mint mondtam, diéta alatt ezt próbáljuk kompenzálni, kivédeni valamilyen szinten.

2015. máj. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

Ennek nincs értelme. Így nem tudsz zsírt égetni. Minden nap ugyanannyi szénhidrátot vigyél be. Valamennyire lehet hintáztatni, de ez így nem jó semmire. 5g meg nem is biztos, hogy kell. Annyi, hogy edzés napon kevesebbet kell szilárd kajából bevinni, mert edzés után elmegy a cukor, jobb az inzulinérzékenység, de attól még az össze ch-bevitelnek ugyanannyinak kéne lennie. Ha szálkásítani akarsz, akkor szálkásító diéta kell, ez van. Mint mondtam, akkor fog zsírt használni a szervezeted, ha nincs szénhidrát "kéznél", de te felviszed 5g-ra (!) edzés napokon. Így biztos nem fogsz zsírt égetni...


Amúgy csinálhatsz minden pihenő napon aerob edzést, nem lesz tőle semmi bajod. De a BCAA viszont pont nem fontos. Én akkor használnék, ha reggel éhgyomorra csinálnám.

2015. máj. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
Akkor mi értelme a szénhidrát hintáztatásnak tömegeléskor?
2015. máj. 20. 16:24
 24/31 anonim ***** válasza:
Ami viszont hiányzik az étrendedből az a rost. Főleg, hogy magas GI szénhidrátokat használsz. Kreatin van, de zöldség nincs... Ennek fordítva kéne lennie.
2015. máj. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
Pedig több helyen az volt feltüntetve, hogy a hintáztatás : egyik nap több ch, másik nap kevesebb. ( amikor több a ch bevitel emelkedik az inzulinszint és magasabb lesz az aznapi edzés után az izomnövekedés. )
2015. máj. 20. 16:26
 26/31 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy sok értelme van, régen úgy csináltam, hogy pluszba ment az edzés utána turmix, mert lusta voltam tökölni vele, de manapság inkább levonom, ha nincs. Úgy érzem, jobb precíznek lenni. A hintáztatásnak diéta alatt van értelme, ha megreked a fogyás, fel lehet pörgetni vele az anyagcserét.
2015. máj. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
Rostot nem írtam bele de minden rizses étkezésnél eszek uborkát brokkolit és paradicsomot nyersen.
2015. máj. 20. 16:27
 28/31 anonim ***** válasza:
Vagyis akkor vonom le, ha van. Hogy érthető legyen. Bár úgysem az, de mindegy is. :D
2015. máj. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
2015. máj. 20. 16:29
 30/31 anonim ***** válasza:
Kenyér mellé is egyél, annak a félbarna kenyérnek a rosttartalma szerintem a nullához konvergál. Másrészt nem árt képben lenni azért a zöldségek rosttartalmával. Nem kell számolgatni, de jelzem, hogy az uborkában pl. marha kevés van. Abban iszonyat sokat meg kell enni, hogy legyen értelme. Én ezért jobban preferálom mondjuk a retket, karalábét, zellert. Az uborkával sincs baj, de én pl. csak azért eszem mert szeretem. Tudom, hogy sok rostot nem viszek be vele.
2015. máj. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!