Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Izmok erősítése, karizom...

Izmok erősítése, karizom erősítése, táplálkozás, fehérjebevitel? Szívesen fogadnék egy-két jó tanácsot. (rúdtánc)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Rúdtánchoz szeretném kondiba szedni magam. Ha valaki tapasztalt a témában, és el tud látni pár jó tanáccsal, megköszönném. A lábam erős; a hasam so-so; a karjaimmal van a bibi, azok nagyon kis csúzlik, vékonyak, gyengék.


MIT SPORTOLJAK MÉG?


- Mit tegyek, hogy fokuszáltan a karom erősödjön? Úszni heti egyszer tudnék csak eljárni, és 4 órámba telik, h 1 órát ússzak. Megérné az időbefektetés, vagy nem érhető el vele gyors változás?

Van egyéb hatékony módszer, amit otthon is tudnék gyakorolni? Fekvőtámaszozzak? De a fekvőtámaszozással inkább a mellizmokat erősítem, míg ahhoz, hogy felhúzzam magam a rúdon inkább a felkar kell erős legyen, nem? Bordásfalon húzódzkodni jó lenne, de az albiba ilyesmit nem szerelhetek be.


- Jógára beiratkoztam a nyújtások végett. A spárgát még nem tudom rendesen megcsinálni, de hajlékony vagyok, szóval ezzel nem lesz gond.



MIT EGYEK?


Zsírégetésre nincs szükség, mert aránylag vékony vagyok (175 cm, 58 kg), szálkásítani kellene.

Arra gondoltam, hogy veszek fehérjedús müzlit vagy ilyen borzasztó ízű italport ( bocsi :D ) , amit rúdtánc óra után elfogyasztok, így azokra a területekre fog beépülni, ami a gyakorlatok alatt igénybe lett véve. Van ennek értelme? Erősödni fog tőle a karom? Ha igen, hány hét múlva lesz érezhető a változás?

Ha naponta eszek vm gyümölcsöt / zöldséget, az elég, vagy szükség lenne plusz vitaminbevitelre? Mi a helyzet az aminosavakkal?



Előre is köszi szépen! :) További javaslatokat is szívesen fogadok :)


30N



2015. ápr. 13. 12:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Azt ajánlom olvasd el a Sárga kapszula című könyvet, így az alapokkal tisztában leszel. Menj el konditerembe, és végezz teljes testes átmozgató edzést, ha heti egyszer érsz rá akkor egyet.

Minden izmot meg kell dolgoztatni, mert a tested egy rendszer és így működik jól.

2015. ápr. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

az elsődleges neked ehhez a sporthoz a felsőtesti húzó erő,a marok ereje és a törzs ereje.

a fegyencedzésben nézd meg a húzódzkodás lépéseit és a számodra teljesíthető lépést gugliba-harcos húzódzkodás-alapján kezd el csinálni minden nap.

a fegyenc 2es könyvben van fogáserő edzés és a zászló lépései is.

az 1es könyvben törzs edzés,lábemelés függeszkedve és a híd.

de kereshetsz street workoutos tutorial-okat is,rúdfitneszes csajok főleg ezeket csinálják,a fegyencedzés csak addig kell amíg eljutsz húzódzkodásban legalább az 5. lépésig.

2015. ápr. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az infókat!! Szorgalmas leszek :)
2015. ápr. 13. 21:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!