Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lehet, hogy kárba veszett az...

Lehet, hogy kárba veszett az eddigi tejtermékekből való fehérje bevitelem?

Figyelt kérdés
Most derült ki, hogy kazein érzékeny vagyok. Egyre jobban fáj a hasam a tejtermékektől, a tejsavótól viszont nem. Fél éve járok konditerembe. Akkor amit eddig a tejsavón kívül vittem be fehérjét tejtermékekből az nem is épült be? Elég lassan is hízok. Az erőnlétem sokat javult, de az izmok nem nagyon nőnek.
2015. márc. 13. 19:22
 1/7 anonim ***** válasza:

A te saját erőnléteddel egyenes arányosságban van kb a te saját izomtomeged.

Ha az etrended jobb lett volna az erőnléted is többet javult volna es tobbet is izmosodtal volna.

De pont annyi izmot szedtel fel amennyit az erőnletnövekedésed megindokolt

2015. márc. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

--gömb--


Lehet hogy eddig beépült. Én annakidején 2 hónapig egész jól elvoltam a zabbal (1 kg/nap volt), utána hirtelen behúzta a gyomrom a kéziféket és azóta felesleges erőltetnem, nem emésztem meg normálisan. De előtte

2015. márc. 14. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

--gömb--


Naszóval előtte (a 2 hónap alatt nem volt vele igazán gond).

2015. márc. 14. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Akkor ha csak most kezdett fájni a hasam a tejterméktől kb két hete, akkor eddig beépült, most meg nem? Érdemes a tejsavó fehérjét is lecserélni, vagy ha attól nem fáj az maradhat?
2015. márc. 14. 15:58
 5/7 anonim ***** válasza:

--gömb--


Az én példámból kiindulva valószínűleg igen. Előfordul ugyanis, hogy egy addig valamennyire tolerált tápanyagot egyre inkább nem dolgoz fel a gyomor.


A tejsavót én nem cserélném le amíg nem okoz gondot, ugyanis lehet, hogy nem is fog. Ráérsz akkor, ha esetleg mégis gond lesz vele.

Én is ha ki tudnám ütni valahogy a zabból azokat az anyagokat amiket nem bírok benne, újra fogyaszthatnám. Csak még nem jöttem rá erre a módszerre :D


A tejsavófehérjét viszont ugye elég nagy tisztaságban tudják előállítani.

2015. márc. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát zab helyett ehetsz mondjuk kölest, az elvileg még jobb is. Persze ízre más. Én mióta testépítek nagyon sok tejterméket eszek, hogy elég fehérjét vigyek be, lehet ez már túl sok volt :-/.
2015. márc. 14. 16:27
 7/7 anonim ***** válasza:

--gömb--


Nem hiszem hogy a mennyiséggel van a baj, legalábbis én amiket bírok (rizs, köles, fénymag, hús, tej- és tejsavófehérje) abból korlátlan mennyiséget meg tudok enni, amit meg nem bírok, az már kis mennyiségben is taccsra tesz. A zabnál, lencsénél, babnál, sárgaborsónál is volt egy idő amíg elviselte a gyomrom, de azóta megdöglök tőlük.


Szóval szerintem ez ilyen adottság lehet, hogy ki milyen élelmiszereket preferál.


A kölessel, fénymaggal csak az a baj, hogy a gabonák közül a legrosszabb az aminosavprofilja, nekem meg nagyon spórolós a költségvetésem.

2015. márc. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!