Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyit lehet erőben fejlődni...

Mennyit lehet erőben fejlődni egy hónap alatt?

Figyelt kérdés
14 éves srác vagyok, most kezdtem újra az edzést (néha-néha edzettem szar kajával előtte, de most szeretnék rendesen). Most 40 kg-val szériázok fekvenyomásban. Mostanában nem volt sem izmotömeg, sem erőfejlődés (nagyrészben kaja miatt). Mi lenne, ha elkezdenék most erőre edzeni? Jönne vele tömeg is, nem? Úgy tudom, hogy a gyors izomrostok a dominánsak.

2015. febr. 14. 17:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

De most komolyan... én is voltam 14 éves, de akkor sem kérdeztem ilyen hülyeségeket... nem ismerünk téged, honnan a jóéletből tudjuk?? Eddzél, aztán majd erősödsz...


A másik, mi ez, hogy egy hónap alatt? Egy hónap múlva vége a világnak? Évek alatt elég sokat lehet fejlődni erőben, 25 éves korodra a világ legerősebb emberei között lehetsz, úgyhogy hajrá! ;) Ezt az egyhónapozást meg felejtsd el, kit érdekel?

2015. febr. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az elso 4 heten kivul amikor megtanulod a mozdulatot. Lehetlen ugy erosodni hogy ne izmosodj.

Az izomtomegnoveles annyi hogy legyen elég volumen és progressziven tulterheld az izmokat.

A legokosabb dolog amit ennyi idosen tehetsz hogy szepen megerosodsz, hidd el az izmaid se fogják bánni.

Viszont csak akkor emelj a sulyon ha tenyleg szabalyosan megy. Boven van idod meg fejlodni nem kell elsietni. Meg most fejlodsz ki nem akarod serulessel elintezni magad.

[link]

Ez alapvetoen izomtomegnovelesre irt program ugy hogy az erőnövelés másodrangú

2015. febr. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem lehet megmondani, hogy mennyit fogok fejlődni, mert rengeteg genetikai tényezőn múlik (amiből elég sokat fel is tudnék sorolni, szóval nem vagyok olyan hülye). Inkább az érdekelne, hogy átlagosan mennyit lehet? Illetve az, hogy most mit csináljak? Eddig, amíg nem nagyon fejlődtem, addig izomnövelő edzést alkalmaztam (viszont ilyenkor rosszabb volt a kajám, szóval az is közrejátszott). Nyáron viszont elég jól fejlődtem, akár 2-3 kg is feljött havonta (kevés zsírral) és erőben is fejlődtem (viszont itt jobb volt a kajám).
2015. febr. 14. 18:07
 4/6 - palilaci - ***** válasza:
+5kg az alapgyakorlatoknal realis (4x8)
2015. febr. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Annyira nem muszaj beleorulni a kajaba ennyi idosen. Egyel magasabb kaloriatartalmu eteleket es ugy jo leszel.
2015. febr. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
átlagosan egy hónap alatt kb semmit, de nem értem, miért olyan nagy gond ez... na mindegy
2015. febr. 15. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!