Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért van ez a testépítők...

Miért van ez a testépítők gondolkodásában?

Figyelt kérdés

Minap beszélgettem vizilabdás barátommal a motivációról és igazából a legtöbb training motivation videó gyúrósóknak szól.

Én is járok edzeni és néha azt érzem, hogy nincs kedvem hozzá. Tudatosan kell megtalálnom a motivációmat.

1 éve edzek egyébként és van eredmény. Az eredmény és az újabb célok jelentik nekem a motivációt de mint mozgáskultúra szerintem baromi unalmas.


Nem értem, hogy a gyúrósok miért gondolják azt, hogy csak az lehet "férfi" aki 100%ot nyújt a teremben?

Drugs Bunny is olyan harsányan és arrogánsan osztja a véleményét, hogy aki gyúr az egyen rendesen meg szedjen vitaminokat meg mit tudom én. Olyan könnyen tud véleményeket osztogatni.

Ritkán de van olyan, hogy nagyon fáradt vagyok és nem megyek le edzeni.. szinte már lelkiismeretfurdalásom a testépítő világ attitűdje miatt.

Régebben boxoltam, oda azért mentem mert szerettem azt a mozgást, a küzdelmet. Volt értelme, értsd jobban verekszek.


Mint ha ez a "sport" nem is az élvezetről szólna hanem sokkal inkább az örjöngésről meg a magamutogatásról.


Néztem egy Red Rock Videót a scitec tv csatornán ahol azt vettem észre, hogy a kérdező gyerekek mind szorongósak, tele vannak megfelelési kényszerrel ergo nem boldogok.


Ez a fitness világ tévútón jár?

Én nem látok valamit jól?



2015. jan. 15. 13:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha a boxot szeretted, ezt meg nem, akkor menj vissza boxolni.

Vagy valaki kényszerít, hogy ezt csináld?

2015. jan. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Kezdj el más szemszögből mézni a dolgot.

Ne azért menj be hogy jol bedurranthasd mindened es tudjal fesziteni

Hanem mondjuk kezdj azon dolgozni hogy minél nagyobb számokkal tudj guggolni fekvenyomni felhúzni.

Így lesz eredménye az hogy erősebb vagy.

2015. jan. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
sztem ez emberfüggő. nyilván aki csak azért jár le, hogy "kigyúrja magát, aztná könnyebb legyen a csajozás", az hamar elveszíti a motivációját. én pl nagyon élvezem amit csinálok, és nem szenvedés az edzés. persze náha nagyobb kedvem van, néha kevesebb, de összességében nem úgy járok le, hogy meg kell erőszakolnom magam
2015. jan. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A boxnál is vannak dolgok amiket nem szeretek.

Nekem inkább az a fajta hozzáállás fura amit szinte már elkövetelnek a hobbistától is.

100% nincs es eddig utaltam edzeni mert azt hittem h a 100% alatti edzés nem edzés..

2015. jan. 15. 14:36
 5/11 anonim ***** válasza:

Van igazság a mondandódban. Ajánlom a figyelmedbe ezt a cikket és blogot:


[link]


Itt nem az általános gyúrós mentalitás az úr, amit te se szeretsz, egészen más a megközelítés. A versenysport részét is totál elítélik.

2015. jan. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ez gondolatébresztő volt számomra, és sikerült összekapcsolni korábbi megfigyelésemmel:

Azt hiszem értem mire gondolsz (remélem), és rengetegszer találkozhatsz vele itt is. Te arra gondolsz, hogy mintha meg lenne követelve, hogy MINDENT tökéletesen csinálj:

perfekt étrend, különben szar vagy

perfekt edzés, mindig a legkeményebb, különben szar vagy

nincs lógás, kihagyható gyakorlat, mert szar vagy

stb stb


És ha valaki gyakran jár ide, jönnek is ilyen jellegű kérdések, hogy "baj e az ha..."

eszek egy sütit

1 gyakorlat kiamradt

1 órával kevesebbet aludtam

nem éreztem annyira

stb.


Szóval nem csak te érzed ezt, mert valahogy a teljes maximalizmus, és optimális mód van reklámozva. És az az igazság, hogy az emberek ezt nem tudják jól kezelni. Azt hiszik hogy mindig mindenki 110%on teljesít, és ha az nincs meg, akkor kevesek, és nemjó. Ez eredhet önbizalomhiányból, illetve tudatlanság / tapasztalatlanság okán.


Szóval lényeg a lényeg hogy erős a nyomás hogy mindent jól csinálj, ha utána olvasol, és a hobbistáknak, vagy akik csak úgy testmozgásképp csinálják ez furcsának tűnhet. Viszont nekem az a véleményem, hogy ha meg van mutatva a 100%, akkor onnan tudod saját magad mérni, hogy neked mi kell.


Legalábbis gondolom, hogy ilyesmire gondoltál. Persze, valahol a feszültség, és erő levezetése lenne a cél, illetve az önfejlesztés. Mostanában viszont nagyon divat lett, főleg a tizenévesek körében villogni a csajoknak ugye, meg van pár ostoba kisebbségi komplexusos, de ez szerintem nem a többség. Ostobák, és divatmajmok mindenhol vannak, ez elkerülhetetlen. A fontos számomra az, hogy megtaláljam azt benne amit ÉN szeretek, és ezért csinálni. Saját célokat; legyen az egy stresszes időszak utáni feszültség levezetés, vagy alakformálás; kitűzni, és elérni.


A marketing meg már csak marketing, azzal igyekeznek eladni a tápkiegeket, életmódot, amire vevő a tömeg. Igyekezz hogy ez ne befolyásoljon.

2015. jan. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Egyetértek veled, sajnos én is ezt veszem észre. Nálam az segített nagyban, hogy termet váltottam, az új teremben diákok vannak nagyrészt és normális emberek, nem koxos feszengős nyomorékok, mint a régiben.


Igazából én már nem is stresszelek a tökéletes kaján, eszem ami van, próbálok fehérjedúsabban enni, de sajnos nincs havi 60k-m kajára. Meg kox nélkül szerintem felesleges is testépítő étrendet követni, mert úgyis genetikafüggő naturálon, hogy hogy hasznosítja a szervezeted a bevitt tápanyagokat.

2015. jan. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
7-es azért az utolsó mondatod elég erős túlzás....azért, mert kox nélkül nem fogsz úgy kinézni mint Schwarzenegger, attól még érdemes normális étrendet követni. nem kell beleőrülni a grammokba, de az irány meg kell, hogy legyen
2015. jan. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igen jól látjátok amit írtam.

Azt hittem többnek fognak ellenem érvelni de ez se baj.

Az álszentség, paradoxon és irreális elvárások tömkelegéből áll az edzés mellőzve a "jó" érzéseket.

Azért írom, hogy mellőzve mert oké ez szubjektív dolog de bennem semmi nem vált ki erősebb ellenérzést annál mikor valamilyen külső kényszernek kell megfelelnem. Ebben az esetben a maximális teljesítmény nyújtásnak.

Mondok egy példát.

Nagyon régen amikor lejártam edzeni szar kedvvel csuktam be magam mögött az öltöző ajtaját.

Tegyük fel melleztem.

A fekvenyomásba beleadtam hozzávetőleg 80-90%ot (100% szerintem nincs vagy ha van akkor az már nem egészséges) majd ferdepadon nyomok 60%-ot, itt már érzem, hogy nem megy az edzés. Elkezd cserélődni bennem a jó érzés a hiányérzettel.

Majd a legvégén már csak azért nem adok bele mindent mert nem érzem magaménak ezt az egészet.

Mostanában úgy vagyok, hogy van egy egy gyakorlat amit baromira szeretek csinálni. Abba bele adok 80-90%ot, a többit meg úgy végzem, hogy a fejlődés meglegyen, vagy amit fentebb írt valaki: feszültséglevezetőnek. Nem pedig feszültség keltőnek.

Tavaly december 7-én kezdtem el edzeni.Vezettem sokáig naplót kb. fél évig aztán volt egy 3 hónapos kihagyásom. Most haverommal járunk edzeni 3 hónapja. Nem vezetek naplót de mindig érzem amit edzek.


Az álszentség, ellentmondás, paradoxon akkor jutott az eszembe amikor ránéztem egy drugs bunny-s előadásra valamelyik szigeten.

Prédikált nagy eszmékről. Most komolyan ez olyan nagy emberi érték?

Számomra az az érték ami előre viszi a társadalmat, amivel más életét jobbá tehetem. Most eltértem a tárgytól bocsi.. Szóval ott állt drugs bunny és egy szteroidtól kipattintott figura közben meg az egészségről, a kemény munkáról, az elszántságról és a férfiasságról beszél.


Egyik sciteces videóban bemutattak egy srácot akinek eltört a csigolyája. Kemény meló volt a felépülése, respect érte!

Viszont az egyik hozzászóló igencsak felnyomta a pumpát bennem.

VAlami ilyesmit írt és valószínűleg ez az a "tipikus" testépítő hozzáállás amiről írok.


"Nézzétek meg, ez respect. NEM HOLMI LEBZSELŐS EGYETEMI oktatás után, hanem kemény fizikai munka után megy le edzeni."


Azt sem tudják sokan, hogy mi az a tanulás, az egyetem, a ZH, a vizsga stb...


A legtöbb birka meg azt hiszi, hogy én utálok edzeni. Ami nagyon nagy tévedés csupán ezt a hozzáállást vetem meg. Persze ha megérteném mért csinálják (és most nem a marketingre gondolok) lehet elfogadóbb lennék!

2015. jan. 15. 21:29
 10/11 anonim ***** válasza:

szerintem is hulyeseg amikor valaki ezt tul komolyan veszi. Az elet tobbrol szol mint 2-3 orankent etkezni es bedurrantani a karod.

[link]

2015. jan. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!