Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Baj ha tömegnövelő étrendemben...

Baj ha tömegnövelő étrendemben a szénhidrát úgy van szétosztva hogy az utolsó étkezésemre is marad még nagyjából 100g CH?

Figyelt kérdés
Napközben nem nagyon megy le az a rengeteg CH, és így is folyamatos hányinger kerülget már az ekkora mennyiségű rizsadagoktól. Úgyhogy muszáj estére halasztanom a maradék 120g(száraz) rizst.

2015. jan. 9. 22:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem. Legalább jobbat fogsz aludni.
2015. jan. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ez sok mindentől függ. gondolom, ha a napi ch-d "rengeteg", akkor nehezen hízó típus vagy, ebből kiindulva valószínűleg nem lesz jelentős zsírosodás, ha este viszel be nagyobb mennyiséget.

de ez csak tipp, nem sok mindent tudunk rólad a kérdés alapján. az is meghatározó lehet, hogy elalvás előtt mennyi idővel van az utolsó étkezés. én pl pont hogy nem tudok elaludni egy nagy löket gyors ch-tól, mivel megdobja az inzulinszintet, volt már, hogy a vérnyomásom is felment mert sokat ettem lefekvés előtt. szóval ez elég egyéni dolog. figyld meg magadon, hogy mi történik, ha úgy látod, hogy nagyon zsírosodsz, akkor változtass. de ha neked így jó, akkor meg nincs több kérdés :)

2015. jan. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem, tömegnövelésnél ez rendben van, bár a 100g egy picit soknak tűnik, de igazából van, hogy én is eszek ennyit így belegondolva. :D
2015. jan. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Szintiszoli123 ***** válasza:

Csak azt írhatom, amit összeolvasgattam (nem vagyok nanorobot, hogy pontosan tudjam, mi történik sejtszinten benned):


Ez az inzulinérzékenységeden múlik, ami mai ismereteink szerint este már nem a legjobb (gondolom nem edzés utáni kajáról van szó). Tehát nem tudni, mennyi megy esetleg a zsírba csak azért mert rossz időpontban próbálod azt felvetetni az izomsejtjeiddel, amikben bár lenne még hely a glikogénnek, este már esetleg nem akarják felvenni azt (rossz inzulinérzékenység). A kérdés felvet egy csomó, ma még vitatott problémát. Ha jobban fogsz zsírosodni, mint ha ebből a mennyiségből átraknál valamennyit az ebédedben akkor az inzulinérzékenységeden múlott a dolog. De ha aktívan sportolsz, elvileg nem kéne, hogy gondot okozzon.


Én pihenőnap estére 0,5 g/ttkg ch-t hagyok és több zsírt. Nekem így kényelmes. Volt már, hogy pihenőnap vacsorára is 1 gramm ment. Nem volt érdemi különbség.


Próbáld ki! Figyeld magad, hogy időben leállhass, agy nagy baj nem lehet.

2015. jan. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!