Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tavasszal szeretnék leszálkáso...

Tavasszal szeretnék leszálkásodni, de nem sok mindent tudok?

Figyelt kérdés

4 hónapja edzek megszakítások nélkül saját testsúllyal. Mindig is volt rajtam felesleg de most télen egy kicsit fel szeretnék szedni. (jelenleg 18F/72kg/176cm vagyok)

75-76kg körül elég lenne szerintem. Aztán ugye tavasszal le kéne szálkásodni szépen. Kajálást majd megoldom, de az ismereteim hiányosak a gyakorlatok terén. Hogyan lehet a zsír lepucolni anélkül, hogy izom is fogyna? (vagy itt még nem fogy az izom láthatóan?) Futás, sprint, zsírégető gyakorlatok, vagy mivel?

https://www.youtube.com/watch?v=is3RfE9sils

Ez jónak tűnik, régebben ki is próbáltam, de nem csináltam huzamosabb ideig. Mi a véleményetek róla?

"Rendes" edzésem mellé mehetne? Nem ugyanazon a napon, gondolom. Általában 3x szoktam egy héten edzeni.



2014. nov. 21. 23:13
 1/10 anonim ***** válasza:

"Mindig is volt rajtam felesleg de most télen egy kicsit fel szeretnék szedni."


Nem inkább leadni?


"Futás, sprint, zsírégető gyakorlatok, vagy mivel"


Eltaláltad, 40 percnél hosszabb futás, olyan sebességgel, hogy összefüggően tudj beszélni közbe.


"Hogyan lehet a zsír lepucolni anélkül, hogy izom is fogyna?"


Aerob edzés mellé iktass be súlyzós edzést is (vagy te esetedben sajáttestúlyosat), de közbe szálkásító diéta menjen.

2014. nov. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
*sajáttestsúlyosat
2014. nov. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ha lepucolom magamról 72kg-osan a zsírt akkor 65 leszek? Az egy picit kevés szerintem.. 70kg körül szeretnék lenni de izmosan. Ahhoz, hogy izmosodjak tömegelni kell, nem? Szálkásodni meg tömegelni nem lehet egyszerre.. vagy? :D
2014. nov. 21. 23:36
 4/10 anonim ***** válasza:
Pontosan, azért kell az aerob edzés mellé a súlyzós edzés, hogy ne veszíts izmot, ilyenkor nem fogsz felszedni izmot, vagy csak nagyon nagyon kis mértékben.
2014. nov. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

"ilyenkor nem fogsz felszedni izmot, vagy csak nagyon nagyon kis mértékben."

Ezt sajnos nem értem. Mikor nem fog feljönni izom? Ha aerob mellett súlyzózok? Vagy ha tömegelek? És csak a zsírréteg nő?

2014. nov. 21. 23:54
 6/10 anonim ***** válasza:
Vigyél be sok fehérjét is hogy a szervezeted nem építse le az izmot!
2014. nov. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Azt vágom. Lesz ennek így értelme, hogy hízok a télen, és tavasszal elkezdek szálkásítani? Mennyit hízzak ha most vagyok 72? Ha lepucolom a zsírt, akkor is olyan 70kg vagy felett szeretnék lenni, izmosan.
2014. nov. 22. 00:06
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha normálisan tömegelsz nő az izom is nem csak a zsír. Szálkásításnál kell a saját testsúlyos edzés mellé aerob is meg a diéta. Az izom vesztést legjobban magas fehérje bevitellel tudod elkerülni.
2014. nov. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Sajnos jelenleg tömegelni "rendesen" nem tudok. Nem eszek minden nap csirkét. De próbálok rendes kajákat enni és attól hízni. Nem cukros üdítőitalok, csoki, csipsz, stb..

Pl naponta eszek valamilyen zöldséget, tojást, kenyeret(sajnos ez sem annyira jó, de környéken nincs teljes kiőrlésű), gyümölcsöt, kukoricapelyhet(zabot nembírom megenni, nem szeretem).

Nem számolom a kalóriákat, de hízok a kajálástól. Szerintem ez így rendben van, nem?

2014. nov. 22. 00:26
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez biztos nem lesz rendben diétában. Olvasd el a sárga kapszulát. Benne van a válasz, kifejtve, részletezve, mit-hogyan.
2014. nov. 22. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!