Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Jól értem, hogy ha ledarálom...

Jól értem, hogy ha ledarálom a zabpelyhet és turmixba teszek akkor az már nem szilárd kaja? De miért? Mi a különbség a rágás és a darálás között?

Figyelt kérdés

Nekem sokkal egyszerűbb reggel darált zabpelyhet tenni a turmixba és meginni, minthogy elmenjen vele egy csomó idő, hogy megrágjam.

Ráadásul reggel ébredés után kb. 1 óráig nem is tudok enni. (Ezért megy a turmix)


2014. nov. 9. 21:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát elvileg pont azért, amiért a fehérjeporból készült süti is szilárd kaja.

A zab keményítőtartalmának emésztése már a szádban megkezdődik, mivel a nyáladban is megtalálható az amiláz enzim (jólmondom?) már rágás közben szétkapja (vagyishát elkezdi) a kis poliszacharid molekulát kisebb egységekre. Ha turmix formájában megiszod a zabot (keményítőt), akkor ez a folyamat nincs meg, vagy minimálisra redukálódik.

2014. nov. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

És ez ennyire nem baj?

Mer rengeteg helyen olvastam, hogy turmixban csak napi 1-2 adagot érdemes.

2014. nov. 9. 21:48
 3/5 A kérdező kommentje:
* nagy
2014. nov. 9. 22:01
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát ha csak az 1. és az edzés utáni étkezés megy turmixból az úgy oké, meg van ilyen képlet, hogy a fehérjebeviteled maximum fele menjen turmixból, de ez is inkább legyen kevesebb.
2014. nov. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Jaaa, azt tudom, igen.

Kb. a fehérje rendben is van. Még nincs meg 2 gramm / kiló, de alakul. .

2014. nov. 9. 22:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!