Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyi idő alatt, milyen...

Mennyi idő alatt, milyen edzéssel építhetnék ilyen mellizmokat (magas vagyok, hosszú karok, széles váll)?

Figyelt kérdés

Fél éve járok konditerembe,szoktam itthon mellette fekvőtámaszozni,sok fehérjét eszek,tervezek venni tápkieget...de nem nagyon fejlődök,főleg a mellizmom van lemaradva.190cm magas vagyok,nagyon hosszú karokkal,széles vállakkal,ritkán érzem a mellemet gyakorlat közben(inkább váll/tricepsz),ritkán van izomlázam,akkor is csak a szélén,középen alig van izom,nem ér össze.

[link]

Ilyen mellizmot hogyan építhetnék,mennyi időbe telik,milyen edzésterv kell hozzá?

Most fekvenyomni szoktam kézisúlyzókkal egyenes és ferde padon,valamint tárogatni szintén kézisúlyzókkal,néha fekvőzni.


2014. szept. 20. 12:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Naurálban soha nem lesz ilyen mellizmod ezzel a szárazsággal meg pláne. Sőt még koxal sem, ha nincs hasonló genetikád. Tudom, hogy nem ezt a választ vártad, de ez az igazság. Többszáz koxos embert ismerek, ismertem meg, mivel 29 éve edzem, de csak pár embernél láttam hasonló formát.
2014. szept. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Osynho ***** válasza:

Ez a csávó nem tűnik naturálnak. :)


Egyébként az edzésen és a táplálkozáson kell változtatni. A mellizomban azért nem olyan nehéz izomlázat összehozni. Bár ez egyénfüggő és nem feltétlenül kell izomláz, ahhoz, hogy fejlődj. A fél év edzésmúlt kb a mozgások elsajátítására elég, komoly fejlődés nem várható ennyi idő alatt.

2014. szept. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Értem,köszönöm a válaszokat.Valóban nem sok a fél év edzés,tényleg csak gyakorolom a helyes kivitelézését a gyakorlatoknak.Igaz fejlődtem valamennyit,megjegyezték már elég sokan,hogy izmosodtam.

Mit szedhetett ez a fickó,amitől ilyen mellizma lett?

Tudnátok egy olyan formát mutatni,ami naturálban el lehet érni és ahhoz milyen edzésterv,mennyi idő kell?

2014. szept. 20. 12:46
 4/9 Osynho ***** válasza:
Miért pörögsz ennyire ezen, hogy ki, mennyi idő alatt, mit ért el? Nem tök mindegy? :) Teljesen más alkat, genetika, lehetőségek. Inkább a saját edzésedre, étrendedre fektess hangsúly szerintem. Magaddal kell versenyezned. Ez nem az a sport, ami rövidtávú eredményeket hoz, minimális energia befektetéssel.
2014. szept. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Csak érdekelne milyen formát lehet elérni naturál edzéssel bizonyos idő alatt.
2014. szept. 20. 12:51
 6/9 anonim ***** válasza:
Rengeteg féle kox van, nem tudjuk ki mit alkalmaz. De mint írtam, ha eleve nem ilyen a forma-izomtapadás, akkor koxal sem leszel ilyen.
2014. szept. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Árulja már el valaki, hogy az miért jó, ha egy férfinek nagyobb melle van mint egy nőnek? Ez is valami civilizációs marhaság már?
2014. szept. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
93%
Haszna nincs, ízlésekről meg kár vitázni, kinek mi tetszik, nem vagyunk egyformák. Én szeretnék ilyen mellizmokat, az meg hogy másnak nem tetszik azt letojom. Ennyi.
2014. szept. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Tyler913 ***** válasza:

Hasonló cipőben járunk. Én is 190 felett vagyok,széles váll,hosszú karok,és a mellem még mindig gyenge pontom. Éveken át nyomtam fekve hagyományos módon,és alig fejlődtem. Nekem az jelentett minőségi ugrást,amikor átálltam egykezes súlyzós fekvenyomásra,és egyre inkább az izomérzetre helyeztem a hangsúlyt a súly mérete helyett.

Szóval a kézisúlyzós nyomás jó ötlet,a tárogatást viszont csak akkor javaslom,ha nagyon szabályosan tudod csinálni. Az emberek többsége rosszul csinálja.

A másik jó dolog a különböző mellgépek használata. Nagyobb termekben találsz olyan gépeket,ahol a kötött mozgástartomány miatt jobban figyelhetsz az izomösszehúzódásra,mert nem kell egyensúlyozni,ill. a vállakat és tricepszet is könnyebb kikapcsolni.


Viszont ahogy a többiek is írták,a képen látható fizikum naturálban elérhetetlen.

Inkább törekedj arra,hogy a saját adottságaidból kihozd a legtöbbet. A teremben csak az érzetre figyelj,ne a súlyokra meg az egódra,kis súlyokkal,nagyobb ismétlésszámmal tanuld meg érezni a mellizmod.

2014. szept. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!