Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Van kapcsolat a geneteikai...

Van kapcsolat a geneteikai tényezők közt?

Figyelt kérdés
A genetikai tényezők amire gondolok: izomrostarány, szomatotípus (ekto, mezo, endo), regenerációs idő, hormonszint, szteroid receptorok száma, izomtapadás, ízületek teherbírása. Szóval mondjuk létezik ektomorf gyors izomrost dominanciával? Ami számomra kérdéses, hogy a szteroid receptrok száma és a hormonszint közt van e kapcsolat; a szomatotípus és izomtapadás közt van-e? Ja és a regenerációs idő tudom, hogy függ a hormonszinttől, de van más ami befolyásolja (genetikailag)?

2014. szept. 13. 14:58
 1/8 A kérdező kommentje:
Jó kérdéseket tudok feltenni, mi?
2014. szept. 13. 14:59
 2/8 Szintiszoli123 ***** válasza:
Igen, jókat.
2014. szept. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Szintiszoli123 ***** válasza:
Hiába fogom tudni magamról a genetikai korlátaimat, illetve, hogy melyik típusba tartozom. Ha nem fejlődöm, nem fogom azt mondani, hogy nekem a természet ennyit szánt. Életem végéig fogom keresni a továbbfejlődés lehetőségét.
2014. szept. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Szintiszoli123 ***** válasza:
Ettől persze még engem is érdekel, hogyan működnek ezek a dolgok a háttérben.
2014. szept. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De, például, ha tudod, hogy a lassú izomrostok a dominánsak akkor tudod, hogy jobban fogsz fejlődni magas ism. számmal.
2014. szept. 14. 13:20
 6/8 Szintiszoli123 ***** válasza:

Igaz, erre nem gondoltam.

Sajnos csak a testalkati tényező az, amit tudunk magunkról orvosi vizsgálatok nélkül. Ebből pedig nem lehet következtetni a többire, mert nincs direkt összefüggés. Tapasztalataim szerint ugyanis az ekto alkat nem jelent feltétlenül gyors anyagcserét, stb.

2014. szept. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, ebben igazad van. Viszont van egy mérés ami kb. meg tudja mutatni. Veszed az 1 RM-ed 80%-át és azzal, ha kevesebb megy mint 10 akkor valszeg a gyors rostok vannak többségben.
2014. szept. 15. 16:00
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha ennyire érdekel, akkor sportorvosnál lehet izomros elezést végeztetni (nem tudom így mondják e), kielemzik hány %ban vörös/fehér izomtípusod van és hogy a sebesség- fáradékonyság ezekből hogy következik... így ki tudsz választani egy számodra ideális sportot.

Genetikai összefüggés a felsoroltaknak , tehát hogy pl. kapcsoltan öröklődnek e pedig még nem tudott, nem tart ilyen szinten a géntérépezés arról nem beszélve, hogy itt a típusok között mondhatni folyamatos változókról van szó, senkit nem lehet besorolni egyikbe vagy másikba.

2014. szept. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!