Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan oldjátok meg a kaját?

Hogyan oldjátok meg a kaját?

Figyelt kérdés

Nekem ez a legnagyobb problémám. Megpróbáltam több módszert, az nem igazán működik, hogy főzök magamra, mert egyrészt túl sok időt elvesz, másrészt amikor ezt csináltam, azért 2-3 hónap után már hányingerem volt a saját magam által elkészített csirkemelltől.


Próbáltam a fittkajás rendelést is, de azon felül, hogy drága - bár ez a kisebbik baj velük -, bennük igazán nagyot csalódtam. Rendszeresen kimaradtak dobozok a csomagból, volt egy hétköznap, amikor egyáltalán nem kaptam enni, és az is előfordult, hogy 7 napra fizettem, de csak 5-re kaptam kaját.


Próbálok kajáldában megfelelő mennyiségű húst, zöldséget és szénhidrátot (azaz rizst) enni, és most van is egy török étterem, aminek a gyros-a nagyjából megközelíti a megfelelő adagot, bár árban a fittkaját közelíti.


Igazából egyiket sem érzem elég jó megoldásnak a fentiek közül. Ti hogy oldjátok ezt meg?


Esetleg járható út lenne, hogy valakit felfogadjak, hogy főzzön rám? Egy nyugdíjas néni, vagy nagy család, ahol amúgy is főznek, és még jól is jönne egy kis fizetés kiegészítés? Ilyet csinál valakit? Vagy egyéb ötlet?



2014. szept. 10. 12:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Reggel egy órával hamarabb felkelek 45 perc alatt elkészítem az egészet. Mit mondjak hát b+ nehéz...

Amit más csinál az meg szimplán nem tiszta úgy is rak bele lisztet vagy nem kókuszzsírral csinálja vagy valami szr.

Kérj meg valakit inkább, hogy tanítson meg rendesen főzni.

2014. szept. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%

Mi az,hogy sokáig tart? mi?

a rizs megfő 10-20 perc alatt.

és ezzel egyidősbe meg is tudod csinálni a húst,zöldséget.

2014. szept. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%

bemegyek a spájzba, oszt kihozok egy vödör csokiparányt, ha előző elfogyott.

azzal kihúzom a nap végéig.

2014. szept. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi tartott neked "túl sokáig"...

Én vagy korábban szoktam kelni, vagy vasárnap este megcsinálom a hét első felére a kaját, szerda este pedig a masik felére, hétvégén meg van időm a főzésre...

2014. szept. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
2-es: És te az év 365 napján főtt rizst eszel natúr sülthússal? Nem irigyellek, szar életed lehet...
2014. szept. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%
te agyhalott ő írta,hogy rizs és annak kb ennyi a főzés ideje, mit kell okoskodni
2014. szept. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Vegyél zöldség-, rizs- és hús párolót belevágod az alkotó elemeket, bekapcsolod, beállítod 20 perc kész ennyi volt. Berakod egy műanyag jól záró kis műanyag éthordóba és már viheted is. Két részletbe betolod. Akár vehetsz tejsavó fehérjét. Reggelire zabpehely, víz, tejsavó fehérje a reggeli is letudva. Jóbarátom a shake, reggel beledobom a fehérjét bevágom a hátizsákomba az éthordóval együtt. Edzés után bemászok az öltözőbe, csapvíz a shake-ba felrázom, behúzom, letudtam ezt is, edzés utáni fehérje CH megvan.


Amikor hazamegyek betolok még hat sült tojást amit teflonba zsiradék nélkül szoktam csinálni.

lefekvés előtt meg túró vagy hús meg pároltzöldég egy kevés teljes kiőrlésű kenyérrel. A reggeli zab+fehérjéhez még megy egy csomag multivitamin és két teáskanál lenmagolaj. A húst bepácolhatod de vehetsz szószt is, sok lehetőség van az ízesítésre.

Az biztos hogy ezek a kaják nem olyanok mintha egy profi séf főzte volna:D elég spártai :) viszont a fehérje, CH, zsír és a multivitamin mennyiség az megvan benne.

2014. szept. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én nem bíznám másra a kajám elkészítését, mert szeretem tudni mi van benne pontosan. Az egyik megoldás, hogy 3-4 naponta megfőzöl előre 2-3 féle kajából 3-4 napi adagot és bedobozolod. Ha nem szereted újramelegítgetni és sokat vagy otthon akkor megoldható, hogy riszt, krumplit vagy tésztát mindig tudj frissen csinálni, mellé meg serpenyőben húst, tojást. Serpenyőben gyors, csak szaga lesz mindennek ha napi 5-6 alkalommal sütsz benne. Megpróbálhatod úgy is (bár ez nem a legideálisabb), hogy gyorsan összedobható ch forrásokat (pufirizs, kukoricapehely, zabpehely, banán) használsz és a fehérjepor lesz a fő fehérjeforrásod. Vagy ha nem érdekel, hogy mit tesznek bele és van rá pénzed (és nem sajnálod tönkretenni a vesédet annyi hozzáadott sóval), akkor ehetsz kajáldában.
2014. szept. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én úgy csinálom hogy 1kg rizst főzök egy óráig, aztán 0,25 kg fehérjeporral együtt beleturmixolom 8 liter vízbe. Így nem kell erőltetni :) Viszont hutotaskaba kell rakni. Meg a mikrotapanyag bevitelt meg kell oldani rendesen.
2014. szept. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!