Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 15 évesen tömegnövelő nem...

15 évesen tömegnövelő nem okoz gondot?

Figyelt kérdés
Most kezdek el edzeni. Van étrendem, de azt nem tudom megenni, mert túl sok, ezért napi 1 adag tömegnövelőt meginnék. Olvastam olyat is, hogy emésztőemzimeket is lehet szedni, attól többet lehet enni, de szerintem nekem nem kéne ilyen. Ha veszek tömegnövelőt, akkor milyet vegyek? (konkrét termék érdekelne, ami nekem jó lenne és ár/érték arányban jó legyen) Úgy gondoltam, hogy pihenőnapokon reggel, edzésnapokon edzés után innám meg az 1 adagot. Edzés után igyak még fehérjét is a tömegnövelő mellé, vagy nem kell? 15/F 170cm/58kg

2014. szept. 9. 18:54
 1/9 A kérdező kommentje:

Utánaolvastam, nekem 15-30 %-os kell. Szerintetek melyik éri meg a legjobban?

Én ezt [link]

és ezt [link]

néztem ki. Ezek jók?

2014. szept. 9. 19:12
 2/9 anonim ***** válasza:
Így a márkákhoz nem értek annyira, így abban nem adok tanácsot, hogy melyiket válaszd. De nyugodtan ehetsz, nem lesz semmi bajod magától a tömegnövelőtől. Az edzéstől inkább, ha túl gyorsan fejlődsz, mivel igen fejlődő szervezet van, nem biztos, hogy a vázrendszer k9vetni tudja az izomzatot. De ha nem esel túlzásokba és rendesen csinálod, akkor nem lesz baj. A tömegnövelő meg egészséges.
2014. szept. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Miért pont 15-30%-os kell neked?
2014. szept. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A tömegnövelő csak edzés után jó, máskor nem kellene gyors szénhidrátos cuccal bastatni az inzulinszintet!

Tehát edzés utánra egy jó tejsavóprotein (pl mhn whey, míprotein impact, stb) és mellé pluszban még 40-50g maltodextrin, vagy dextróz, stb.

2014. szept. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

OrizaTriznyáák Itt olvastam: [link]

[link]

Szóval akkor nem ajánljátok a tömegnövelőt szedését 1adag/nap? Azért innám, mert szilárd kajából nem tudom bevinni a szükséges ch mennyiséget, egyszerűen nem megy le annyi kaja.

2014. szept. 9. 20:46
 6/9 anonim ***** válasza:

No, Te sajnos kicsit marketingáldozat lettél. Ez a dolog úgy működik, hogy a shop builder meg az ilyen webshopok azt szeretnék, hogy fogyjanak a termékek ezerrel, ezért kicsit hazudniuk kell. Ezért úgy állítják be pl. a 15-30%-os tömegnövelőket, mint valami etalont, mint egy teljesen komplex, ideális összetételű terméket, az ennél magasabb fehérjetartalmú termékek már feleslegesek. Ez hazugság, mivel ha van eszed, és KIZÁRÓLAG edzés után fogyasztasz tömegnövelőt, akkor is legfeljebb 1:2 arányban kell egymáshoz legyen a fehérje és a ch, de sokkal ideálisabb az 1:1-1,5. Szerinted egy 20 gramm fehérjét tartalmazó tömegnövelő milyen arányban tartalmaz ch-t? 1:3,5-4 körül, ami irdatlanul sok, főleg, hogy a beteg állatok 2-300 grammokban állapítják meg az egy adagot, hogy a kizárólag mérleget csekkoló vérpistikék elégedettek legyenek és érezzek a "hatását".


Edzés utánra kell 0,5g*ttkg fehérje és 0,5-0,8g*ttkg ch, amit praktikusabb megoldani fehérje+ch kiegekből (pl. MHN whey és maltodextrin), ha meg tömegnövelő, akkor minimum 30%-os.


Ha a kalóriabevitel nincs meg, akkor ne a ch-t emeld, hanem a zsírt, így be tudod vinni a szükséges kalóriát. Ha feltétlenül kiegre akarsz költeni, akkor sima zablisztet vegyél.

2014. szept. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Akkor veszek MHN whey-t és maltodextrint. A zsírt lehet pálmazsír/pálmaolajból fedezni? Minden nap zabpelyhes, túrós, proteines sütit eszem délelőtt, abba tudnám rakni. Az esti 100gramm túróhoz is akkor rakok még valamit. Köszönöm a válaszokat!
2014. szept. 9. 21:18
 8/9 anonim ***** válasza:
A pálmazsír jó dolog, de ne kizárólag abból fedezd a zsírbevitelt. Tojás, zsíros hús, magvak mind jók.
2014. szept. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Tényleg, a magvak.. Tojás megy, az olajos magvak viszont nem is jutott az eszembe. Köszönöm :D
2014. szept. 9. 22:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!