Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ez normális 12 évesen? És...

Ez normális 12 évesen? És most hogyan tovább? (lent kifejtem)

Figyelt kérdés
szoval 12 éves vagyok.(most leszek 7-es).Középiskolában szeretnék egy jó testet.(lányok miatt :D).ja és 57kg vagyok,160cm.Most kardiozzak vagy izmot epitsek.Fogyni is akarok egy 5kg ot meg az izomépités is fontos lenne.Nem eszek sokat napi 5* étkezem.Amugy elég izmos vagyok.Fogyokúrázni nem kellene,mert még növésben vagyok.Amugy annyira brutál testet nem akarok,csak mondjuk egy olyasmit mint a street workoutosoké.előre is köszi a válaszokat ,de azér légyszi normális válaszokat adjatok és böven fejtsétek ki amit akartok.12/F
2014. aug. 25. 10:56
 1/5 anonim ***** válasza:

12 évesen még testépítést nem kène, azzal várj 3 évet.

A cardio az zsírégetés, a szàlkásításnál elhanyagolhatatlan. Fogyni meg izmot építeni egyszerre nem lehet. 2 szakasz van a tömegnövelő van ahol izmot szedsz fel (meg némi zsírt) illetve a szàlkásítassz ahol a zsírt elégeted és az a "fogyás". A kaja a legfontosabb a testépítésbe aztán az edzés meg a pihenés. Mivel az étrendet 12 évesen gondolom a szüleid nem fogják megcsinàlni. Mindennap csirke-rizs, zabpehely...a turmixról meg nem is beszélve mert 12 èvesen nem kène még. Szerintem kezdj el sajáttestsúllyal edzeni, fekvő, húzódzkodás, tolódzkodás stb. de ennek te olvass utàna mert ez nagyon hosszú és úgy jobban meg is érted.

2014. aug. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Szia! Első válaszolónak igaza van, nem kéne még nagyon rá állnod erre a témára. A zsírégetés és az izomtömeg növelés egyszerre nem megy. Ez képtelenség lenne amúgy is, mert nem tudod egyszerre kivitelezni a két étrendet. Ha zsírt égetsz, akkor kalóriadeficitre van szükség, azaz kevesebbet eszel mint amennyit a szervezeted elhasznál -> ezért fogysz.

Ha többet eszel mint amennyit elhasznál a szervezeted akkor tömegelsz -> hízol.

Lényeg, hogy ennyi évesen próbálj meg rengeteg zöldséget enni, gyümölcs is mehet de azt ne vidd túlzásba. Zöldség ami utadba kerül, edd meg! Nyersen, párolva, főve, bárhogy. Próbáld kerülni az édességeket, gyorskajákat, és napi 3-3.5 liter tiszta vizet igyál. Fehér kenyeret, pékárukat kerüld.

Ezek mellé végezz fekvőtámaszokat, guggolást, húzódzkodást, tolódzkodást, lábemelést(!)- ne felülést mert az káros a gerincre.

Ha van kedved akkor ajánlom ezt a könyvet: Paul "Coach" Wade: Fegyencedzés - netről is letölthető pdf formátumba, hasznos lehet kezdetnek.

Inkább a gyakorlatokra koncentrálj mint a kajára(persze ne hanyagold el, és ne zabálj össze mindent :D). Csak egy kis odafigyelés és máris jobban fogod magad érezni.

2014. aug. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szintén 12 vagyok és street workoutozok, ha olyan testet akarsz mint ami nekik van akkor sw-zni kell nem súlyzózni. Ennyi az egész.
2014. aug. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Miért a lányok miatt akarsz jó testet??
2014. aug. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Neked még a bőven elég saját súllyal edzeni. Alapgyakorlatokkal kezdj utána mehet a komolyabb street workout. Egy izmos test pedig hosszú idő, bár még fiatal vagy, van időd. Fogyni nem kell még neked.
2014. aug. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!